Najväčšiu dôveru v Česku má Okamura, druhý je Babiš

0
164

PRAHA 14. januára (WEBNOVINY) – Najdôveryhodnejším českým politikom je poslanec japonského pôvodu Tomio Okamura. Vyplýva to z prieskumu, ktorého výsledky v pondelok zverejnil portál českého denníka Mladá fronta Dnes.

Prieskum zo začiatku decembra odhalil, že neúspešnému prezidentskému kandidátovi Okamurovi dôveruje 47 percent obyvateľov.

So 45 percentami nasleduje predseda strany ANO a miliardár slovenského pôvodu Andrej Babiš, ktorý sa už pripravuje na post ministra financií v novej vláde. Na treťom mieste skončil ďalší budúci člen vlády, kandidát na ministra obrany Martin Stropnický.

Veľký nárast dôvery zaznamenali okrem Babiša aj zvyšní dvaja predsedovia strán budúcej vládne koalície. Predseda ČSSD a budúci premiér Bohuslav Sobotka sa teší 42-percentnej dôvere, šéf ľudovcov Pavel Bělobrádek stúpol na 25 percent.

Všetci traja však majú aj mnohých odporcov. Babišovi nedôveruje 43 percent, Sobotkovi 46 a Bělobrádkovi 48 percent respondentov. Najnedôveryhodnejším politikom je však podľa Čechov exminister financií a podpredseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Nedôveru mu vyjadrilo až 85 percent opýtaných.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.