Najväčšie mýty o plastových oknách

0
1104

Keďže väčšina ľudí zažíva výmenu okien iba sporadicky, tak sme si pre vás pripravili najväčšie mýty, ktoré kolujú  o plastových oknách a ktorým netreba vždy veriť.

Čím viac komôr tým kvalitnejšie okná – približne 10 až 15 rokov dozadu, bol počet komôr  akýmsi vodítkom o kvalite tepelnej izolácie rámov okien. V súčasnosti vďaka rôznym veľmi účinným konštrukčným či technologickým  opatreniam a výrobe moderných profilov je množstvo komôr úplne nepodstatné. Napríklad štvorkomorové profily opatrené vnútornou tepelnou izoláciou, majú výrazne lepšie hodnoty tepelnej izolácie, ako štandardné osemkomorové  profily.

V Nemecku sú plastové okná na ústupe – toto tvrdenie sa dosť často vyskytuje na verejnosti. Môžu zaňho predovšetkým výrobcovia okien z iných materiálov. Pravdou zostáva, že napriek najrôznejším kolísaniam trhu, je v Nemecku podiel plastových okien na celkovom počte vyrobených okien medziročne konštantný či mierne vzostupný. Vo veľkej miere prevyšujú ostatné materiály ako drevo či hliník.

Väčšina dodávateľov plastových okien sú podvodníci – áno ako v každom segmente, aj tu sa nájdu podvodníci alebo nekvalitné firmy. Existuje však aj množstvo firiem, ktoré robia svoju prácu poctivo a kvalitne. Odporúčame vám preto pri výmene plastových alebo drevených okien, využiť referencie svojho okolia a spýtať sa známych s akou firmou boli spokojný. Taktiež, ak nejaká firma pôsobí na trhu desať rokov, je pravdepodobné, že svoju prácu robia správne, keď dokážu tak dlho existovať.

Profily s podielom regenerátu sú menej kvalitné ako profily z prvomateriálu – profily s regenerátom, sú profily, pri ktorých bol použitý materiál, ktorý bol už raz roztavený a vyextrudovaný. Ide však o prvotriedny materiál, ktorý by sa musel inak vyhodiť alebo zlikvidovať. Na trhu sú tieto profily od roku 1996 a neraz sú kvalitnejšie ako prvomateriály.