Moslimské predavačky robia problémy, zákazníci sú nespokojní

0
558

LONDÝN 23. decembra (WEBNOVINY) – Britský predajca Marks & Spencer sa dostal do sporu s nespokojnými občanmi, ktorí podpísali petíciu na Facebooku vyzývajúcu na bojkot jeho výrobkov preto, že povoľuje moslimským zamestnancom odmietať predávať alkohol a bravčovinu.

Petíciu podpísalo už viac ako 8000 ľudí po negatívnej skúsenosti z obchodu, keď museli čakať na obsluhu iným predavačom, keďže moslim zamestnaný v obchode im odmietol predať alkohol a výrobky z bravčového mäsa.

Petícia na Facebooku kritizuje politiku obchodnej siete pretože je proti "zdravému rozumu". Vedenie Marks & Spencer sa za nepríjemnosti zákazníkom ospravedlnilo a uviedlo, že dotyčných zamestnancov presunie na iné miesto.

Marks & Spencer podľa vedenia spoločnosti rešpektuje všetky náboženské vyznania zamestnancov aj zákazníkov. Podobnú politiku majú aj britské obchodné siete Tesco, Morrisons a Asda. Generálny riaditeľ obchodnej siete John Lewis Andy Street však povedal pre BBC, že predavač by nemal mať právo odmietnuť obslúžiť zákazníka.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.