Mníška nevedela, že je tehotná, dieťa má meno ako pápež

0
214

RÍM 18. januára (WEBNOVINY) – Mníška salvádorského pôvodu porodila chlapca, pričom podľa svojich slov ani nevedela, že je tehotná. Podľa piatkových informácií rehoľnú sestru previezli do nemocnice v meste Rieti v stredu, kedy aj porodila syna.

Tridsaťjedenročná mníška si údajne myslela, že má iba žalúdočné kŕče. Ako uvidela talianska tlač, lekárom na svoje tehotenstvo povedala, "to nie je možné, som mníška". Podľa špekulácií mohla rehoľná sestra otehotnieť pri vlaňajšej návšteve svojej domoviny.

Dieťaťu dala meno Francesco, teda rovnaké, aké si vybral po svojom minuloročnom zvolení za pápeža aj argentínsky kardinál Jorge Mario Bergoglio. Meno je však v Taliansku veľmi populárne, keďže patrónom krajiny je František z Assisi, mních žijúci na prelome 12. a 13. storočia a zakladateľ rádu františkánov.

Nemocnica v Rieti už začala so zbierkami oblečenia a peňazí pre mníšku, ktorá pomáha v hospicoch a dieťa si chce nechať. Ako podľa britského denníka The Telegrapf uviedol miestny biskup, mníška bude musieť opustiť kláštor v Rieti, keďže porušila sľub čistoty a zahanbila katolícku cirkev v Taliansku. Podľa matky predstavenej zrejme "neodolala túžbe".

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.