Manželka pedofila Dutrouxa nie je v Taliansku vítaná

0
414

RÍM 10. januára (WEBNOVINY) – Kresťanské spoločenstvo pri talianskej Florencii, ktoré malo poskytnúť nové útočisko bývalej manželke belgického pedofilného vraha Marca Dutrouxa, v piatok takýto krok odmietlo vzhľadom na vyvolaný "mediálny ošiaľ".

Podľa vyjadrenia zverejneného na internete misia Cristo e la risposta v súlade s "prednedávnom" prijatým rozhodnutím "nehostí ani nebude hostiť žiadne osoby z Belgicka".

Päťdesiattriročná Michelle Martinová po predčasnom prepustení z väzenia žije v jednom z belgických kláštorov. Podľa miestnej tlače si však musí hľadať nový domov, keďže mníšky plánujú presun z dediny Malonne do Bruselu a neželajú si, aby zostávala s nimi.

Martinovú zatkli spolu s Dutrouxom v roku 1996, keď vyšli najavo podrobnosti únosov a znásilňovania šiestich dievčat, z ktorých štyri trýznenie v ich spoločnom dome na predmestí Charleroi neprežili. V súčasnosti 57-ročného Dutrouxa za tieto zločiny v roku 2004 odsúdili na doživotie.

Martinová mala pôvodne stráviť vo väzení 30 rokov za napomáhanie Dutrouxovi pri jeho zločinoch, v roku 2012 ju však navzdory pobúreniu verejnosti podmienečne prepustili na slobodu po tom, ako si odpykala niečo vyše polovice trestu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.