Maďarskému olympijskému výboru hrozia teroristi útokom

0
618

BUDAPEŠŤ 22. januára (WEBNOVINY) – Maďarský olympijský výbor dostal teroristickú hrozbu pred nadchádzajúcimi zimnými olympijskými hrami v ruskom turistickom stredisku Soči.

Predseda výboru Zsolt Borkai v stredu agentúre MTI povedal, že hrozbu berú vážne, no zatiaľ na ňu neupozornili Medzinárodný olympijský výbor (MOV) ani ruských organizátorov OH. Podobné hrozby podľa neho dostali aj olympijské výbory v iných krajinách, nešpecifikoval však v ktorých.

Generálny tajomník maďarského výboru Bence Szabó denníku Nemzeti povedal, že hrozbu dostal aj MOV, ktorý už začal prípad vyšetrovať. "Je to bohužiaľ, pravda. Náš výbor dostal emailom text v ruštine a angličtine s hrozbou teroristických útokov voči maďarskej delegácii v Soči," povedal Szabó.

Odporúčame:

Obama telefonoval s Putinom, pomôže mu ochrániť olympiádu

Rusi hľadajú čierne vdovy, jedna by už mala byť v Soči

Teroristi hrozia Soči krvavým ´darčekom´pre turistov

Rusko prijalo mimoriadne bezpečnostné opatrenia v súvislosti s olympijskými hrami, ktoré sa začínajú 7. februára. Severokaukazskí extrémisti totiž opakovane pohrozili útokmi proti účastníkom hier. Teroristi už pred ZOH uskutočnili niekoľko útokov. V juhoruskom Volgograde pri teroristických útokoch na ciele verejnej dopravy zahynulo najmenej 34 osôb.

Teroristi útočili aj v piatok v dagestanskom meste Machačkala, kde explózia reštaurácie po paľbe z granátometu zranila najmenej sedem osôb. Ruské bezpečnostné sily momentálne pátrajú po troch potenciálnych samovražedných útočníčkach, ktoré by mohli ohroziť zimné olympijské hry. Jedna z nich by sa už dokonca mohla nachádzať priamo v Soči.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.