Každým rokom poberá dávku v hmotnej núdzi viac ľudí

0
475

BRATISLAVA 22. januára (WEBNOVINY) – Dávky v hmotnej núdzi na konci minulého roka dostávalo 183,5 tisíc osôb. V porovnaní s koncom roka 2012 išlo o mierny nárast o 293 osôb.

Priemerný mesačný počet poberateľov sociálnych dávok za vlaňajšok predstavoval 184,9 tisíc, čo je medziročný nárast o 1,8 tisíc osôb.

Na dávky v hmotnej núdzi bolo po zohľadnení ostatných členov rodiny minulý mesiac celkovo odkázaných 356,1 tisíc osôb, čo je 6,58 % z celkového počtu obyvateľov na Slovensku. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najväčší podiel ľudí poberajúcich dávky v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov daného regiónu bol na konci minulého roka už tradične v okresoch Revúca, Rimavská Sobota a Rožňava. V okrese Revúca išlo takmer o 9,7 tis. ľudí, čo tvorí 23,95 % z počtu obyvateľov tohto okresu.

Okres Rimavská Sobota vykázal ku koncu decembra minulého roka 18,7 tis. ľudí odkázaných na sociálne dávky. Išlo o 22,06 % z celkového počtu obyvateľov tohto okresu. V okrese Rožňava bolo 18,99 % ľudí, ktorí žili zo sociálnych dávok, čo zodpovedá 12 tis. sociálne odkázaným osobám.

Najmenej sociálne odkázaných ľudí je tradične v bratislavských okresoch. Na konci minulého mesiaca bolo v piatich bratislavských okresoch na dávky v hmotnej núdzi odkázaných od 0,52 % po 1,01 % ich obyvateľov. Medzi tieto okresy sa včlenil len okres Senec, kde bolo na konci vlaňajška v hmotnej núdzi 0,96 % obyvateľov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.