Letiská v Moskve zakázali všetky tekutiny na palube

0
453

MOSKVA 8. januára (WEBNOVINY) – Dve najväčšie medzinárodné letiská v ruskom hlavnom meste Moskva zaviedli v stredu v rámci prísnych bezpečnostných opatrení pred ZOH v Soči zákaz prítomnosti akýchkoľvek tekutín na palube lietadla.

Letiská Šeremetievo a Vnukovo budú zvládať najväčší nápor zahraničných turistov a hostí prichádzajúcich v dňoch 7. – 23. februára na olympijské hry v čiernomorskom stredisku. Okrem nápojov sa opatrenie, ktoré bude platiť do 21. marca, týka aj akéhokoľvek množstva kozmetiky, hygienických potrieb, gélov a liekov.

Odporúčame:

Rusko je v strehu, v Soči majú prísne bezpečnostné opatrenia

Počet obetí bombových útokov vo Volgograde stúpol

Rusko zaviedlo v utorok mimoriadne bezpečnostné opatrenia v snahe zabrániť hrozbám počas olympijských hier. Obavy vyvolávajú najmä hrozby zo strany islamských extrémistov zo Severného Kaukazu, ktorí koncom decembra uskutočnili dva teroristické útoky vo Volgograde a zabili najmenej 34 ľudí. Najprísnejšie opatrenia platia v dejisku zimných olympijských hier Soči. V meste a jeho okolí nasadili až 37-tisíc príslušníkov bezpečnostných síl. Od utorka môžu do 350-tisícového mesta pri Čiernom mori vojsť len autá so špeciálnym povolením. Všetky demonštrácie a pochody tam musí schváliť ministerstvo vnútra.

Zimné olympijské hry sa v ruskom Soči uskutočnia od 7. do 23. februára, od 7. do 16. marca bude nasledovať paralympiáda. Sprísnené bezpečnostné opatrenia ostanú v platnosti až do 23. marca. Hry sú najväčšou medzinárodnou udalosťou v Rusku od rozpadu Sovietskeho zväzu v roku 1991.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.