Kráľovná Alžbeta má vnučku, volá sa Mia Grace

0
225

BRATISLAVA 23. januára (WEBNOVINY) – Najstaršia vnučka britskej kráľovnej Alžbety II. Zara Tindall a jej manžel, hráč rugby Mike Tindall, dali svojej dcére meno Mia Grace.

Prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter to oznámil Mike Tindall. "Pre všetkých, ktorí sa pýtali, ako sa volá naša dcéra, odpoveď znie Mia Grace Tindall," napísal 35-ročný otec.

Jeho o tri roky mladšia manželka priviedla dcéru na svet 17. januára v Gloucestershire Royal Hospital, pričom ide o ich prvého potomka. Mia Grace Tindall je 16. v poradí na britský kráľovský trón.

Zara Tindall sa so svojím manželom zoznámila v roku 2003. Zasnúbili sa v decembri 2010, iba niekoľko týždňov po ohlásení termínu svadby princa Williama s Kate Middleton. Svadba sa konala 30. júla 2011 v Edinburghu, vlani v júli potom dvojica oznámila, že čaká dieťa.

Dcéra princeznej Anny sa profesionálne venuje jazdectvu. V roku 2006 získala zlatú medailu na svetovom šampionáte v Nemecku, z európskych šampionátov má ďalšie tri medaily. Predvlani na Olympijských hrách v Londýne získala striebornú medailu v súťaži všestrannej spôsobilosti družstiev.

Informácie pochádzajú z webstránky www.digitalspy.co.uk a archívu agentúry SITA.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.