Kde všade vám skvele poslúži IBC kontajner? 

0
1394

IBC kontajnery sú skvelým pomocníkom pri skladovaní alebo prevážaní väčšieho objemu kvapalín. Ich potenciál ľudia stále prehliadajú a preto sme pre vás pripravili článok, ktorý vám predostrie možnosti využitia týchto skvelých pomocníkov.

Pitná voda na dosah

Kvalitný IBC kontajner je ideálnym miestom pre uskladnenie pitnej vody na miestach, kde je inak ťažko dostupná. Festivaly, chaty, eventy bez prípojky vody a elektriny ale aj ďalšie miesta bez tečúcej pitnej vody dokážete vylepšiť, keď na dodávke doveziete plný IBC kontajner s pitnou vodou. Na skladovanie pitnej vody však nepoužívajte IBC kontajnery, v ktorých sa predtým skladovali napríklad pohonné hmoty.

Dažďová voda pre celú záhradu

IBC kontajnery s príslušenstvom vám  poslúžia aj na záhrade doma či na chalupe. Vedeli ste, že zo strechy 10×10 metrov vám pri intenzívnom daždi dokáže vody naplniť 1000 litrový kontajnery behom dvadsiatich minút? S kubíkom vody môžete celú záhradu polievať aj týždeň bez toho, aby ste míňali pitnú vodu. Ušetríte na energiách a využijete vodu, ktorá vám padá z neba zadarmo (teda, skoro zadarmo, platíme predsa ja stočné).

Tankujte bez obáv

Ak máte firmu s nákladnou alebo osobnou dopravou, vždy sa oplatí mať na centrále jeden veľký IBC kontajner plný nafty. Aj v prípade náhleho rozvozu alebo veľkej zákazky počas sviatku, keď môžu byť zavreté aj niektoré benzínky, tak máte k dispozícii dostatok paliva na cestu okolo sveta. Skladovanie pohonných hmôt si však vyžaduje určité bezpečnostné opatrenia a preto to vždy konzultujte priamo s predajcom IBC kontajnera. Nech vás nenapadne kontajner, alebo aj obyčajný kanister s pohonnými hmotami nechávať na priamom slnku alebo pri inom zdroji tepla, ktorý by mohol spôsobiť požiar alebo výbuch a vytvoriť tak materiálne škody či škody na životoch.