Islandská polícia prepísala históriu, prvý raz tasila zbrane

0
259

REYKJAVÍK 2. decembra (WEBNOVINY) – Na Islande sa prepisovala história. Na predmestí Reykjavíku sa totiž odohrala prvá policajná akcia v histórii ostrovného štátu, pri ktorej sa strieľalo. Pri prestrelke zahynul útočník.

„Bola to bezprecedentná udalosť, prvá v histórii Islandu,“ povedal na tlačovej konferencii šéf policajného prezídia Islandu Haraldur Johannessen.

Ostrovný štát, kde žije okolo 320-tisíc ľudí, patrí k najbezpečnejším štátom na svete. Kriminalita je tu veľmi nízka, preto islandská polícia len zriedka tasí zbrane, informovala televízia tvp.pl.

Muž hrozil zbraňou susedom

Incident sa odohral na predmestí Reykjavíku, kde 50-ročný muž hrozil zbraňou svojim susedom. Polícia musela evakuovať obyvateľov okolitých domov.

Policajní vyjednávači sa pokúšali s útočníkom skontaktovať, ale ten sa zabarikádoval v byte a začal na nich strieľať z okna. Polícia streľbu opätovala a do domu vhodila dymovnice. Policajti chceli muža prinútiť, aby opustil byt.

Útočník zomrel

Počas akcie sa ľahko zranili dvaja policajti, no útočník utrpel vážne zranenia. Neskôr ho v kritickom stave previezli do nemocnice, kde im podľahol.

„Polícia ľutuje tento incident a vyjadruje úprimnú sústrasť všetkým pozostalým,“ vyhlásil Johannessen.

Incident naďalej vyšetrujú. Experti zisťujú prečo k nemu došlo a či bol útočník pod vplyvom omamných látok alebo alkoholu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.