Slovenský cyklista Kolář bude jazdiť v tíme miliardára

0
583

KODAŇ 2. decembra (WEBNOVINY) – Slovák Michael Kolář, Španiel Alberto Contador či Čech Roman Kreuziger budú jazdiť v cyklistickom tíme ruského miliardára Olega Tinkova. Po dlhých rokovaniach napokon Tinkov kúpil družstvo Saxo Bank-Tinkoff, kde bol doteraz spolumajiteľom.

Dohodu spečatili v pondelok v Londýne na tlačovej konferencii. Podľa talianskeho denníka Gazzetta dello Sport by mal ruský miliardár investovať do cyklistického zoskupenia 11 až 13 miliónov eur za sezónu. V družstve napokon ostáva aj Bjarne Riis ako tímový manažér.

„Pokračujem v práci manažéra ďalšie štyri roky. Sústredím sa však viac už na športovú stránku,“ povedal pre Gazzettu Riis, ktorý bol doteraz aj majiteľom tímu. Spoločnosť Tinkoff Bank bola v posledných 18 mesiacoch hlavným sponzorom tímu, ale v lete Tinkov oznámil ukončenie spolupráce. Medzičasom rokoval s družstvom Cannondale, do ktorého chcel investovať. Napokon sa však vrátil k Riisovi a obe strany uzavreli dohodu.

Tinkov už bol na tréningovom sústredení tímu na Kanárskych ostrovoch. Družstvo bude mať v sezóne 2014 nové dresy a bicykle, na ktorých bude dominovať žltá namiesto doterajšej modrej, ktorá je spätá so Saxo Bank. Informácie zverejnili cyclingnews.com a Gazzetta dello Sport.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.