Akú tlačiareň vybrať? Rozdiely medzi atramentovou a laserovou tlačou

0
270
Akú tlačiareň vybrať? Rozdiely medzi atramentovou a laserovou tlačou

Pri uvažovaní nad novou tlačiarňou je potrebné vedieť, na čo konkrétne tlačiareň využijete. Ak si zatiaľ nie ste istí, na čo budete tlačiareň používať, je namieste siahnuť po multifunkčných zariadeniach, ktoré dokážu zároveň tlačiť, skenovať či kopírovať. Tie sa hodia najmä do kancelárií či škôl.

Typy tlačiarní

  • atramentové – vhodné pre bežné použitie
  • laserové – ideálne pri pravidelnej tlači väčšieho množstva strán

Atramentová tlačiareň pre nenáročných

Do domácností je vhodné zvoliť nenáročnú, atramentovú tlačiareň. Obstaranie atramentovej tlačiarne je zároveň finančne nenáročné, čo v dnešnej dobe určite oceníte. Aj tieto môžu byť vybavené kopírkou a skenerom.

Cenovo sa atramentové multifunkčné zariadenia pohybujú od 40 € a viac. Avšak ich nevýhodou je cenová náročnosť tlače, keďže atramentové náplne sú drahšie. Pre efektívne šetrenie náplne, odporúčame tlačiť v nižšej kvalite, pri ktorej sa spotrebuje menej atramentu.

Atramentové tlačiarne sú z časového hľadiska tlače pomalšie, pričom za minútu dokážu vytlačiť asi 20 strán. Výhodou atramentovej tlačiarne je jednoznačne aj jej veľkosť. Vďaka malým rozmerom sa tak hodí naozaj do každej domácnosti.

Laserová tlačiareň aj do kancelárie

Ak vám stačí čiernobiela tlač, ktorá sa zväčša používa pri tlači samotného textu bez farebných obrázkov, siahnite po laserovej tlačiarni, ktorá je rýchla a nenáročná. Laserové tlačiarne sú síce drahšie, avšak investícia sa vám vráti v podobe nízkych nákladov na ich prevádzku.Laserová tlačiareň aj do kancelárie

Laserové tlačiarne a ich obstarávacia cena je o čosi náročnejšia, čo predstavuje cenové hladiny v rozmedzí zhruba 80 – 200 €. Profesionálne typy laserových tlačiarní, ktoré sú určené pre náročných používateľov nájdete od 300 €.

Laserová tlačiareň sa vyznačuje svojou rýchlosťou tlače, čo v konečnom dôsledku činí asi 30 strán/min. V porovnaní s atramentovou tlačiarňou je síce obstarávacia cena vyššia, avšak investícia sa vám vráti v podobe nízkych nákladoch na tlač.

Širokú ponuku tlačiarní za skvelé ceny nájdete v e-shope axdata.sk.