Herné notebooky pre dokonalý pôžitok z hry

0
971

Nie každému vášnivému hráčovi PC hier vyhovuje desktopový počítač. Notebooky poskytujú väčší komfort, možnosť premiestňovania sa a moderné dizajny. Nové typy notebookov majú výkon približujúci sa ku klasickému počítaču. A na vašom pracovnom stole zostane dostatok miesta na ďalšie komponenty.

Naozaj potrebujem herný notebook?

Hry bežia na klasickom desktopovom počítači bezchybne. Dnes tieto možnosti ponúkajú aj vyššie triedy notebookov. V prípade, že hráte PC hry len doma, nemusíte sa kúpou takéhoto notebooku zaoberať. Zbytočne by ste vyhodili nemalé peniaze von oknom. Herný notebook je omnoho drahší ako klasika. Na druhej strane sa iste nájdu medzi vami takí vášniví hráči, ktorí sa radi premiestňujú a chcú mať svoj notebook a hry v ňom neustále pri sebe. Je to vhodný variant pre študentov, ktorí sú neustále v pohybe. A možno im kvalitný notebook dobre poslúži aj na štúdium, hlavne ak ide o študentov grafických oborov.

Aké parametre by mal mať herný notebook?

Pre top pôžitok z hry budete potrebovať displej s veľkosťou 15 až 17 palcov, rozlíšením 1080p a frekvenciou 240hz. Pri IPS technológii obrazovky vás čakajú skvelé farby a široké uhly zobrazenia. Nevýhodami oproti klasickej TN technológii sú dlhšia odozva a nižší kontrast. Aby vás uprostred hry neprekvapilo vypnutie notebooku, poobzerajte sa po prístroji s kvalitnou batériou. RAM pamäť by mala byť napumpovaná. Preto si vyberte notebook s veľkosťou RAM od 8 GB. Procesor Intel Core i5 až i7 ponúka kvalitu. Uprednostnite SSD disk pred klasikou. Poprípade si neskôr dokúpte sekundárny disk. Bodku k dokonalosti bude tvoriť grafika. Grafická karta, ideálne 4GB veľká, spracuje obraz každej hry. Ideálne sú značky nVidia z rady GTX alebo značky AMD z rady RX.

Za kvalitu sa platí

Pri herných notebookoch platí, že celkom iste nepatria medzi najlacnejšie notebooky.  Najnovšie a naozaj kvalitné prístroje, ktoré vám umožnia vychutnať si hru na najvyššej úrovni stoja od 1500 € vyššie. Za kvalitu si treba priplatiť aj v tejto sfére. Ak máte hlboko do vrecka, môžete sa poobzerať po obnovenom notebooku. Repasované notebooky v mnohých prípadoch skvele nahradia nové prístroje. Možno sa jedného z nich nedávno zbavil hráč, ktorý je pri peniazoch a vy sa za polovičnú cenu dostanete k naozaj kvalitnému hernému notebooku.