Nový Opel Grandland X Hybrid

0
1067

Spoločnosť Opel opätovne potvrdila svoju oddanosť elektrifikácii a do roku 2021 sľubuje osem elektrifikovaných modelov. Opel tvrdí, že do roku 2024 celá jeho ponuka bude plne elektrická alebo hybridná.

Je to zvláštne, však? Nie je to tak dávno, čo by ste mohli zaručiť, že najrýchlejšia  verzia akéhokoľvek vozidla – najmä auta s benzínovým motorom – by bola tiež tou najsmrteľnejšiou a najšpinavšou. V súčasnosti to skoro neplatí, keďže hybridné verzie nových modelov s doplnkovými modulmi kombinujú vysoký výkon s nízkymi prevádzkovými nákladmi. Najnovším je Opel Grandland X Hybrid4.

Je to prvý benzínový a elektrický hybridný model značky Opel obohatený lepším výkonom a ekonomickosťou, čím zahanbí väčšinu súperov.

Hybridný motor Hybrid4, ktorý je zmiešaný so zážihovým motorom s objemom 1,6 l a zdvojenými elektrickými motormi (z ktorých každý je určený pre predné aj zadné kolesá) sa v priebehu 5,9 sekúnd rozbehne pri rýchlosti 0 až na 96 km/h. Skvelé, však?

Grandland je schopný spoločne využívať benzín aj elektrickú energiu na plný výkon. Ak ste však viac Greta Thunberg ako Lewis Hamilton, môžete pomocou funkcie e-Save ušetriť energiu batérie na 9 alebo 19 kilometrov, aby ste sa uistili, že v zónach s nízkymi emisiami môžete pracovať iba vo forme EV. Pri emisiách sa nachvíľu zastavíme, pretože tento model od Opelu nie je jediný, čo berie ohľad na životné prostredie. Nový Opel Astra s úplne novovyvinutou generáciou motorov a prevodoviek ponúka nové štandardy v oblasti efektivity a nízkych emisií. Oproti starému modelu sa emisie CO2 znížili až o 21%.

Samozrejme, k dispozícii sú aj iné režimy jazdy. Okrem športového nastavenia máte v ponuke aj predvolenú hybridnú zostavu, s ktorou je sa najjednoduchšie „zžiť “.

Batožinový priestor nám ponúka slušných 514 litrov, čo je až o 104 litrov viac ako pri modeli Opel Crossland.

Grandland X Hybrid4  je sice prvotinou značky Opel v hybridoch, ale jeho vysoká kvalita znamená, že to nebude posledný model, ktorý od neho uvidíme.