Francúzsky prezident o pomere s herečkou pred médiami mlčal

0
141

PARÍŽ 14. januára (WEBNOVINY) – Francúzsky prezident François Hollande na utorňajšej tlačovej konferencii v Elyzejskom paláci neodpovedal na otázky týkajúce sa informácií o údajnom pomere s herečkou Julie Gayetovou, ktoré minulý týždeň zverejnil bulvárny časopis Closer.

Podľa spravodajcov britského vysielača BBC socialistický líder priznal, že momentálne "prekonáva zložité obdobie", odmietol sa však priamo vyjadriť, či môže byť jeho partnerka Valérie Trierweilerová stále považovaná za neoficiálnu "prvú dámu".

Ešte sa vyjadrí

Hollande tiež prisľúbil, že na otázky týkajúce sa ich vzťahu odpovie pred cestou do USA naplánovanou na február. V súvislosti so zverejnením fotografií, ktoré údajne dokazujú aféru s Gayetovou, prezident podľa BBC vyjadril pobúrenie nad zasahovaním do svojho súkromia, nepotvrdil však zámer podať proti časopisu žalobu, ako predtým pohrozil.

Trierweilerová sa od piatku nachádza v nemocnici, kde sa zotavuje z "veľmi silného emocionálneho šoku".

Hovoril o ekonomike

Výročná konferencia v Elyzejskom paláci bola považovaná za príležitosť pre Hollanda vyjadriť sa k údajnej afére, ťažiskovú tému však v súlade s očakávaniami tvorili opatrenia na podporu francúzskej ekonomiky poznačenej krízou.

Prezident podľa BBC hovoril o takzvanom "pakte zodpovednosti", ktorý má zaviesť odvodové úľavy pre podniky vytvárajúce pracovné miesta, ako aj o potrebe ďalšieho zníženia verejných výdavkov o 50 miliárd eur v priebehu troch rokov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.