Exprezidenta Mursího budú stíhať aj za útek z väzenia

0
553

KÁHIRA 21. decembra (WEBNOVINY) – Zosadený egyptský prezident Muhammad Mursí bude čeliť aj obvineniam z úteku z väzenia a zavraždenia dôstojníkov počas celonárodného povstania proti vtedajšiemu prezidentovi Husnímu Mubarakovi zo začiatku roka 2011.

Potvrdili to v sobotu zdroje z prostredia egyptskej prokuratúry. Okrem islamistu budú rovnakým obvineniam čeliť aj desiatky ďalších ľudí.

Pre Mursího ide v poradí o tretie obvinenie po nabádaní k zabíjaniu demonštrantov a špionáže v záujme palestínskeho militantného hnutia Hamás. Okrem Hamásu sa mal Mursí spolčovať aj s libanonským Hizballáhom.

Mursí vo svojej funkcii vydržal iba jeden rok. Po zásahu armády sa dočasným lídrom stal predseda ústavného súdu Adlí Mansúr. Turbulentné udalosti sa v severoafrickej krajine odohrávajú iba niečo vyše dvoch rokov od zosadenia Mubaraka, ktorý v Egypte vládol tvrdou rukou dlhé tri desaťročia. Islamisti žiadajú návrat k moci a odmietajú akceptovať dočasnú vládu. Strety demonštrantov s armádou si už vyžiadali viac ako tisíc obetí.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.