Drevené okná s dlhou životnosťou

0
745

Hoci dnešné drevené okná sú o niečo vyššou investíciou ako tradičné plastové okná, ich dlhšia životnosť v porovnaní s plastom sa v každom prípade vyplatí. Totiž, kvalitné drevené okná prekonajú nielen plastové, ale i niektoré hliníkové okná, a to svojou neprekonateľnou životnosťou, ktorá sa môže pri pravidelnej údržbe a starostlivosti vyšplhať až na neuveriteľných 65 rokov! V porovnaní s plastom, ktorý v súčasnosti už nepatrí medzi najpreferovanejší materiál, má drevo až dva krát vyššiu životnosť, čo už rozhodne stojí za zváženie. Pýtate sa, aké sú ďalšie vlastnosti ekologického materiálu akým je práve drevo?

Vynikajúca izolácia za každého počasia

Okrem vzhľadu, drevené okná najvyššej kvality zlepšujú tepelný a akustický komfort a použitie dvojitého zasklenia prispieva k zvýšeniu energetickej účinnosti. Dokonca, drevené posuvné krídla ponúkajú vynikajúcu izoláciu, ktorá presahuje najvyššie požiadavky európskych stavebných predpisov. Ďalší dôvod, prečo sa oplatí investovať do kvality v podobe nadčasových drevených okien, no nie?

Pozor na pravidelnú údržbu – vyplatí sa!

Ako organický materiál je drevo náchylné na deformáciu, a to vtedy, keď prichádza do styku s vlhkosťou. Drevo však nepriťahuje kondenzáciu. Vyžaduje to teda o niečo viac údržby, najmä vo vlhkom podnebí, ale pokiaľ máte okno nainštalované precízne, poškodenie vodou by nemalo byť problémom. Drevené okná sú síce náchylnejšie na deformáciu, no práve preto je dôležité sa o ne dôkladne starať, a to za použitia špeciálnych prípravkov, vďaka ktorým vám vydržia niekoľko desiatok rokov!

Ako sa mám rozhodnúť?

Aj vy pravdepodobne premýšľate nad tým, či budú eurookná, resp. drevené okná pre vás tou ideálnou voľbou. Ak milujete nadčasové kúsky, prirodzený vzhľad materiálov a uprednostňujete skôr ekologické prvky, drevené okná či vchodové dvere vyrobené z dreva sú presne to, čo hľadáte. Ako už bolo spomenuté, údržba je v tomto prípade alfou a omegou, na čo netreba pri ich kúpe zabúdať.