Spojenie histórie a súčasnosti

0
1005

Projekt Nádvorie v Trnave je stredobodom záujmu množstva ľudí, a to najmä preto, že získal dve ceny CE.ZA.AR a hlavnú cenu ARCH. Spája mnoho komunít, no na svoje si prídu aj gurmáni, študenti či kreatívni ľudia. Trojičné námestie, ktoré sa nachádza v centre Trnavy, nie je známe len pre miestnych obyvateľov, ale aj pre širokú verejnosť na celom Slovensku! Viete, o čo ide?

Jedinečný polyfunkčný objekt, ktorý neostane bez povšimnutia

Projekt polyfunkčného objektu a meštianske domy tvoria nádvorie nachádzajúce sa v Trnave. Ide totiž o moderné a polyfunkčné budovy, ktoré boli žiaľ roky zanedbané a pozabudnuté. Dnes je však tomu koniec. Prepojenie rôznych kontrastov, moderného umenia s tradičným štýlom, ba dokonca prepojenie nadčasových kúskov s tromi kultúrnymi pamiatkami. Pevné zasklenia, hliníkové fasádne systémy, ktoré neostanú bez povšimnutia či sklopné okná dodávajú priestorom neobyčajný šmrnc, ktorému neodolá žiaden návštevník.

Neobyčajne obyčajné kancelárie?

Čo by ste povedali na kancelárie, ktoré sú takpovediac iné, ako bežné kancelárie Bratislava? Pre mnohých zamestnancov je možno sen pracovať na mieste, kde sa nachádzajú zachovalé barokové krovy, výklenky, balkóny či drevené prvky, ktoré vo vás automaticky evokujú pocit pohody a domova. Kontrast historických a pamiatkových objektov je skutočne originálny, čoho dôkazom sú aj prestížne ocenenia.

Coworking nachádzajúci sa priamo v objekte

Coworking sa nachádza na treťom poschodí objektu a ponúka nielen kuchynku či štandardné priestory, ale tiež multifunkčnú tlačiareň, skener či perfektné pripojenie na internet. Výhodou je, že podobne ako priestor na prenájom Bratislava, tak aj tu je k dispozícií zasadačka pre 10 osôb, ktorá je vybavená digitálnou obrazovkou. Magazín Nádvorie je časopis, ktorý vydáva zainteresovaná komunita, a to aj napriek tomu, že ide o historické objekty, ktoré sú však svojimi technickými a stavebnými riešeniami prispôsobené potrebám dnešnej doby.