Prilba a moto topánky nemôžu chýbať vo výbave žiadneho motorkára

0
1045

Sezóna na jazdu na motorke sa začala a mnohí z nás už prevetrali svoje stroje aj na ceste. Ak ste doteraz na motorke najazdili, no niečo vás k tomu prehovorilo, mali by ste vedieť, čo všetko má obsahovať výbava motorkára. Základom nie je len dobrý a spoľahlivý stroj, ale aj doplnky, ktoré v žiadnom prípade nesmú chýbať. Bez toho, aby ste mali oblečené kvalitné a špeciálne motorkárske oblečenie by ste na motorku sadať v žiadnom prípade nemali. Nielenže vás toto oblečenie ochráni pred nepriaznivým počasím, ale ochrániť vás dokáže aj pred zraneniami a dokonca smrťou. Keďže jazdci na motorke riskujú svoj život pri každej ceste, bezpečnosť by mala byť na prvom mieste. Výber motorkárskeho oblečenia by ste preto nemali podceniť, inak aj menšia kolízia alebo pád môžu byť pre vás viac než nepríjemné. To, že je odev určený na motorku špeciálny potvrdzujú aj chrániče, ktoré sú súčasťou oblečenia. Jazdec si ich môže vybrať alebo nasadiť podľa potreby .

Väčšinou sa nachádzajú na ramenách, chrbtici alebo nohách, ktoré sú pri páde veľmi zraniteľné. Medzi zásadný doplnok každého motorkára patria aj prilby na motorku, bez ktorej by ste si na tento stroj nemali ani vysadnúť. Ide o zásadný bezpečnostný prvok nielen vodiča, ale aj jeho spolujazdca. Okrem toho, že dokonalé chráni najzraniteľnejšiu časť tela hlavu, chráni vás aj pred stretom s hmyzom alebo vtákmi. Nie je nič príjemné, ak sa vo veľkej rýchlosti zrazíte s operencom, čo môže spôsobiť aj vážnu dopravnú nehodu. Prilba je nielen bezpečnostný, ale aj štýlový doplnok a preto jej výberu venujte dostatok pozornosti. Trh nám v dnešnej dobe ponúka obrovské množstvo produktov, pričom ide o elegantné a prepracované prevedenia prilby na skúter, chopper alebo cestné motorky. Aby ste si boli istý, že vaša prilba splní účel, vyberať by ste ju mali podľa toho, či sú testované podľa najprísnejších noriem. Ak si neviete s výberom prilby rady, pozrite si ponuku športového predajcu inSPORTline, ktorý disponuje širokou ponukou tých najlepších výrobkov. Vyberať si tak môžete nielen z rôznych druhov, ale aj cien, dizajnov a značiek ako napríklad značka W-Tec.

Súčasťou výbavy by mali byť aj moto topánky, ktoré patria k neoddeliteľnej súčasti motorkárskeho oblečenia. Jazdci si môžu vyberať z dvoch typov a to vysokých a nízkych známych ako členkových. Aj bez tohto doplnku by ste na motorku sadať nemali, pretože jej ovládanie je bez nich takmer nemožné. Nohy treba mať pevne zafixované na to, aby vás vedeli poslúchať aj vo veľmi veľkej rýchlosti. Ak nemáte ani potuchy o tom, ktoré topánky sú pre vás tie správne, obráťte sa na odborníkov v inSPORTline, tí vám s výberom poradia.