Dovolenka v USA: Svoj sen si môžete splniť veľmi ľahko

0
1244

 

Láka vás cestovanie či spoznávanie nových kultúr? Milujte nové zážitky? Ak ste na obe otázky odpovedali kladne, v tom prípade by ste nemali vynechať ani cestu do USA. Spojené štáty americké ponúkajú cestovateľom strety rôznych svetov na jednom mieste. Diverzita prostredia, kultúr a prírody vás očarí v jednom momente. Nesnívajte svoje sny, ale si ich aj splňte, my vám ukážeme ako!

Ak ste študent do USA sa vám podarí ísť ľahko

Mnohí mladí ľudia snívajú o dovolenke v USA. Najväčšími lákadlami sú veľkomestá s obrovskými mrakodrapmi, nádherné vodopády, divoký západ, mestá plné hriechu a peňazí či oceán, pláže a  plavby v Karibiku. Študenti majú k cestovaniu dvere otvorené. Či už prostredníctvom zahraničných študijných pobytov alebo letných programov Work and Travel.  Aj keď v tomto prípade od vás budú víza požadované, no takmer všetko za vás zariadia agentúry, čiže vám jedine zostáva ísť osobne na americkú ambasádu. Častokrát sa stáva, že tieto návštevy ambasády sú len formalitou, keďže študenti sú považovaní za „nevinných“ bez bočných úmyslov. Chcú cestovať, zarábať a zároveň investovať zarobené peniaze v danej krajine. Vo väčšine prípadov sú tieto víza schválené bez problémov.

Cestovateľom sú taktiež dvere otvorené

Čoraz častejšie sa stretávame s názormi, že cestovanie otvára myseľ a sme následne schopní viacero vecí pochopiť či tolerovať. Stret rôznych kultúr totižto spôsobuje akceptáciu niečoho nového. Pre nás Európanov je tento krok veľmi dôležitý, nakoľko žijeme v dobe, kedy nevieme tolerovať ani suseda inej farby pleti. Multikultúrne prostredie nás učí väčšej tolerancii a životu bez predsudkov. Cestovatelia to môžu len a len potvrdiť.  Ak si vyberiete Ameriku ako vašu destináciu, nebudú od vás požadované ani cestovné víza. Jediné čo si musíte zriadiť je cestovné povolenie ESTA VISA.

Ako získať povolenie ESTA VIZA?

Cestovné povolenie ESTA VIZA/VISA je určené pre všetkých cestovateľov, ktorí vstupujú na územie Spojených štátov amerických za zábavou, biznisom či iba prestupujú na iný let. Cestovné povolenie ESTA VISA je povolenie na vstup do lietadla či lode, ktoré mieri do USA. Cestovné povolenie je možné získať i online prostredníctvom vyplnenia formuláru ESTA USA. Ak máte strach a bojíte sa, žeby ste ho zle vyplnili (v tom prípade vám bude cesta zamietnutá), môžete o pomoc požiadať i online vízovú agentúru (napr. www.estavisa.sk). Formulár ESTA VISA je oficiálny formulár, ktorý vytvorila americká vláda, tak aby mali prehľad, kto sa nachádza na ich území.

Toto cestovné povolenie vám platí maximálne na 90 dní, čiže vaša dĺžka pobytu nesmie presiahnuť toto rozpätie dátumov.

Život po návšteve USA

Ak ste boli v USA či inej multikultúrnej oblasti, tak viete, že váš život to poznačí vo veľkej miere. Štatistiky dokazujú, že študenti ktorí vycestovali na Erazmus či iný letný Work and Travel program majú tendenciu byť v živote úspešnejší.

Ak máte túžbu po poznávaní a máte strach využite cestovné či vízové agentúry. Spoznáte v sebe to doteraz nepoznané JA, ktoré je odvážne a plné túžob!