Dilema užívateľov: Sú lepšie plastové alebo drevené vchodové dvere?

0
4981

Akosi sme si zvykli na to, že v dnešnej modernej dobe je takmer všetko plastové. Nie inak je tomu aj pri vchodových dverách. Ich plastová varianta sa teší medzi užívateľmi stále veľkej obľube. V tomto článku si predstavíme hlavné dôvody, prečo je tomu tak. Samozrejme pre zachovanie objektivity spomenieme aj základné nevýhody plastových vchodových dverí. Prinesieme aj porovnanie s drevenými dverami.

Plastové dvere

Čím sa plastové vchodové dvere stávajú pomyselným víťazom medzi jednotlivými typmi je jednoznačne pomer cena/výkon. Skrátka za rozumnú cenu dostane užívateľ veľkú kvalitu. Dlhá životnosť či minimálne nároky na údržbu sú samozrejmosťou. Tepelno-izolačné vlastnosti majú plastové vchodové dvere prakticky na rovnakej úrovni ako dvere drevené. V mechanickej pevnosti majú dokonca navrch. Plusom pre plastové vchodové dvere je aj široký výber rôznych vyhotevení, dizajnových variácií či farieb. Zladíte ich ku každému domu. Vchodové dvere plastové disponujú aj jednou nevýhodou a tou je tepelná rozťažnosť.

Drevené dvere

Milovníci prírody si prídu pri tomto type vchodových dverí na svoje. Skvele sa hodia na chalupy či rodinné domy. Hodia sa pre pasívne a nízkoenergetické domy. Zaujmú prírodným vzhľadom a ich silnou vlastnosťou sú skvelé tepelno-izolačné vlastnosti, ktorými dokonca tromfú čoraz populárnejšie a modernejšie hliníkové dvere. Ich najvýraznejším mínusom je náročnosť údržby. Drevené dvere treba zbavovať rôznych nečistôt, tiež vlhkosti a občas aj obmeniť ich náter.

Plastové aj drevené zároveň? Dá sa to!

Neviete sa vzdať myšlienky na krásny prírodný drevený vzhľad vchodových dverí. Zároveň však nechcete míňať zbytočný čas a finančné prostriedky na ich náročnú údržbu? Riešením sú pre vás plastové vchodové dvere s dizajnom drevených. Tie sa stali medzi užívateľmi veľmi populárne. Imidžovo zapasujú aj na rodinné domy či chalupy, pritom majú podstatne menej náročnú údržbu. Ak kupujete vchodové dvere cena, kvalita a ich pomer by mali byť základným parametrom vášho zvažovania. Tiež dizajn a jednotlivé parametre. Želáme vám teda šťastnú ruku pri vašom výbere.