Čo je bidet?

0
1570
Čo je bidet

Stále viac a viac ľudí si uvedomuje fakt, že zdravie máme len jedno, a práve to je dôvod, prečo by sme oň mali dbať najlepšie, ako vieme. Základy hygieny sú alfou a omegou v živote každého z nás, pričom v dnešnej dobe sú nám k dispozícií rôzne vymoženosti a moderné technológie, vďaka ktorým je starostlivosť o naše telo jednoduchšia ako kedykoľvek predtým. Počuli ste už o tzv. „bidete“? Aké výhody pre užívateľov poskytuje a prečo by mal byť bidet súčasťou aj vašej domácnosti?

Výhody, ktoré poskytuje jedine bidet

Bidety sú veľmi dôležité najmä pre ženy, a to nielen počas menštruácie, ale aj ostatné dni. Bidet a obyčajná voda sú pre intímnu hygienu oveľa lepšie a šetrnejšie ako klasické mydlo, ktoré likviduje prirodzene kyslé prostredie brániace množeniu baktérií. Mydlá bývajú zásadité a spôsobujú nepríjemné zdravotné problémy, ktoré trápia rovnako ako aj ženy, tak aj mužov. V prípade hemoroidov pomáhajú zmierniť ťažkosti a znižujú aj riziko ich vzniku, a to práve vďaka ohľaduplnosti voči pokožke v daných partiách. Okrem toho musíte uznať, že je príjemné opláchnuť sa z času na čas čistou vodou aj na miestach, kde by ste sa v opačnom prípade pravdepodobne umyli až vo večerných hodinách.

Použitie bidetov – ako na to?

U bidetov možno použiť pákovú batériu, prípadne aj iné typy, kedy bidetová sprška strieka smerom nahor. Bidet, a teda bidetové sprchové hlavice sa inštalujú ku záchodu, avšak treba mať dostatok voľného priestoru na inštaláciu, v opačnom prípade môže byť toaleta nepríjemne stiesnená. Pozor si musí dať pri inštalácii aj ten, kto má bidet pod zníženým stropom, aby pri vstávaní nedochádzalo ku kolíziám. Čo sa týka samotného použitia, bidet vďaka páke jednoducho použijete po vykonaní potreby, pričom je možné ho využiť na umytie toalety, prípadne priestorov, kde sa bežne nedostanete.