Británia i Francúzsko varujú svoje ženy pred znásilňovaním

0
182

NAÍ DILLÍ 17. januára (WEBNOVINY) – Vlády Británie a Francúzska doplnili svoje rady určené pre ľudí cestujúcich do Indie v súvislosti s najnovšími prípadmi znásilnení v krajine, ktorých obeťami sa údajne stali ženy pochádzajúce z Dánska a Nemecka.

Podľa príslušnej internetovej stránky Londýna by mali byť turistky v Indii "opatrné" aj vtedy, ak cestujú v skupine, zatiaľ čo ministerstvo zahraničia v Paríži radí svojim občiankam v krajine zachovať "najvyššiu opatrnosť". Briti a Francúzi tak reagujú na správy o znásilnení Európaniek z uplynulých dní.

Päťdesiatjedenročná dánska turistka tvrdí, že ju v utorok večer v uliciach Naí Dillí okradla a znásilnila skupina mužov po tom, ako pri návrate do hotela zablúdila a chcela sa opýtať na cestu. Deň predtým nahlásila polícii na juhu Indie znásilnenie v nočnom vlaku 18-ročná charitatívna pracovníčka z Nemecka. Ešte začiatkom januára údajne omámili a znásilnili 33-ročnú Poľku, ktorá cestovala do Naí Dillí spolu s dvojročnou dcérou taxíkom.

Najnovšie prípady sexuálneho násilia opäť upriamili pozornosť na povesť Indie ako krajiny nebezpečnej pre cudzinky. Častými obeťami násilníkov sú však aj samotné Indky. Téma sa dostala do popredia v decembri 2013, keď sa stala obeťou hromadného znásilnenia 23-ročná študentka z Naí Dillí. Žena pri útoku v autobuse utrpela vážne zranenia, ktorým nakoniec v nemocnici podľahla. Prípad pobúril indickú verejnosť, ktorej sa podarilo dotlačiť vládne orgány k prijatiu opatrení.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.