Bezpečne v poistenom dome

0
805

 

Kúpa alebo stavba rodinného domu nie je lacná záležitosť, ak si uvedomíte, koľko doň vrážate nielen počas procesu výstavby alebo rekonštrukcie, ale aj počas celého roka. Práve preto je vhodné si dať svoj dom poistiť, hneď ako sa doň nasťahujete.

Starajte sa o svoju nehnuteľnosť

Okrem toho, že sa snažíte interiér aj exteriér svojho domu udržiavať v maximálnom poriadku, je tu ešte jedna vec, ktorú aj napriek hrozivým správam z televízie stále niektoré rodiny podceňujú, a tou je poistenie nehnuteľnosti. Staráte sa predsa o ňu nielen pravidelným kosením trávnika či úpravou zničenej fasády a strechy, ale aj pravidelnými platbami poisťovni. Spoliehať sa na to, že váš dom nezhorí, že ho nezatopí alebo naň nespadne strom, sa môžete aj vtedy, keď bude poistený. Vždy je dobré si spolu s domom poistiť rovno aj domácnosť, veď aj doma sa stávajú nehody, ktoré môžu spôsobiť veľké škody. Pri poisťovaní nehnuteľnosti sa na celkovej cene poistenia odrazí napríklad to, či sa stavba nachádza v obci alebo mimo nej, ale tiež jej stav, kedy bola kolaudovaná alebo rekonštruovaná a či je obývaná. Domček predsa môžete využívať aj ako víkendovú chatu.

Poistite si dom online

Popri povinnostiach, ktorým sa treba v dome a okolo neho venovať, nám niekedy už ani nezvýši chuť chodiť vybavovať do mesta nejaké poistenie. Práve preto by sa mal chopiť šance každý, kto rád využíva internet na rôzne účely. Keď sa cezeň nebojíme nakupovať oblečenie alebo nábytok, vybaviť si poistenie nehnuteľnosti a domácnosti by nám tiež nemalo robiť problém. Prostredníctvom online kalkulačky si na stránke Netfinancie.sk vyberiete najvýhodnejšie poistenie pre váš dom bez toho, aby ste si predtým museli vystáť rad v poisťovni. V prípade nejasností sa môžete spojiť s odborníkom na poistenie, ktorý vám poskytne poradenstvo zadarmo.