Ako vybrať bankový účet pre podnikateľa?

0
988

 

Pamätáte si na časy, kedy podnikatelia jazdili s plnými kufríkmi peňazí za účelom úhrady svojich záväzkov? Väčšina asi len letmo, no našťastie, toto obdobie je už dávno preč. Súčasná moderná doba výrazným spôsobom ovplyvnila podnikateľskú sféru a kľúčovou rolou každého podnikateľa sú predovšetkým bankové produkty, ktoré ponúkajú jednotlivé bankové inštitúcie. Dá sa z bohatej ponuky bánk vybrať dobrý bankový účet pre podnikateľa? Samozrejme, že áno!

Kvalitný účet pre podnikateľov bez zbytočných poplatkov!

Pred tým, ako sa rozhodnete vybrať si vhodný bankový účet, pamätajte, že vo svojich obchodných podmienkach musí mať uvedené, že je určený pre podnikateľov! Ak by ste si na podnikanie založili klasický bežný účet, z ktorého by ste uhrádzali záväzky voči svojim dodávateľom, porušovali by ste týmto obchodné podmienky. Ak chcete viesť účet bez poplatkov, zvoľte overený podnikateľský účet zadarmo, ktorý poskytuje mBank. Budete potrebovať občiansky preukaz a doklad o povolení k podnikateľskej činnosti, čo následne doložíte priamo na pobočke, no mnoho ľudí využíva možnosť zriadenia účtu online, čiže cez internet. Medzi hlavné prednosti bankového účtu mKonto patria nulové poplatky za založenie a vedenie účtu, prichádzajúce a odchádzajúce platby, trvalé príkazy a inkasá, prevody medzi účtami, ale i prvotriedna bezpečnosť pri uskutočňovaní bankových operácií! Znie to lákavo, však?

Bezpečnosť na prvom mieste!

Ďalšou výhodou je, že podnikateľský účet máte po ruke skutočne kdekoľvek a kedykoľvek, a to vďaka mobilnej aplikácií! Netreba však zabúdať na bezpečné používanie smartfónov v súvislosti s prihlasovaním sa do internet bankingu! Úvery online je dnes možné vybaviť aj takýmto spôsobom, no nikdy sa do svojho konta neprihlasujte pomocou verejnej Wi-Fi, ale radšej používajte službu VPN, ktorá zašifruje spojenie, používajte silné hesla a nainštalujte si kvalitný antivírus, keďže hackeri dnes dokážu skutočne všetko.