Bez čoho sa nezaobíde žiadna rekonštrukcia?

0
986

Rekonštrukcia domu patrí medzi finančne náročné záležitosti, ktoré si žiaľ nemôže dovoliť každý z nás. Nejde totiž len o vymaľovanie stien či inštaláciu nových podláh, ale taktiež výmenu starého nábytku za nový, ba v mnohých prípadoch je nutné vymeniť staré okná či dvere za nové. Práve výplne stavebných otvorov majú za úlohu chrániť nás pred nepriaznivými vplyvmi vonkajšieho prostredia. Pokiaľ by okná či dvere boli výrazne opotrebované, nečudujte sa, ak dôjde k úniku tepla, a tým pádom budú náklady vynaložené za energie niekoľko násobne vyššie!

Niet nad klasiku v podobe dreva

V súčasnosti množstvo ľudí uprednostňuje tradičný materiál akým je drevo, ktoré sa vyznačuje nielen svojim neprekonateľným vzhľadom, ale i vysokou životnosťou! Drevené okná totiž nie sú výhradne záležitosťou typických chalúp, ktoré môžeme nájsť trebárs na Liptove. Okná vyrobené z dreva sa čoraz viac stávajú súčasťou moderných budov, keďže drevo je ľahko kombinovateľné s modernými typmi materiálov akými sú plast či hliník. Drevo je ekologicky šetrné, okná je možné vyrobiť atypickej veľkosti, ba dokonca rôznych tvarov! Ako už bolo spomenuté v úvode, drevo sa vyznačuje vysokou životnosťou, ktorá sa môže vyšplhať až na sto rokov, no okrem toho disponuje dobrou tepelnou a zvukovou izoláciou, čo oceníte najmä v prípade, že žijete v meste.

Fantázií sa medze nekladú – kombinujte tradičné a moderné materiály

Ak aj vás čaká radikálna „prerábka“, nebojte sa pri zariaďovaní využiť vašu fantáziu! Pokojne zlaďte drevené interiérové dvere s modernými prvkami, ktoré vytvoria akýsi jeden celok. Už dávno neplatí, že by ste sa mali držať akýchsi nepísaných pravidiel a ladiť váš domov do tzv. „tón v tóne“. Dominantou každého domu by však mali byť bezpečnostné dvere, ktoré sú vstupom do vášho „sveta“. Práve vchodové dvere sú reprezentatívnym prvkom, ktorý zaujme už od prvého momentu.