Aj jeden lenivý zamestnanec dokáže zničiť produktivitu na pracovisku!

0
1211

Poznáte ten pocit, keď je váš kolega až príliš aktívny, ba dokonca premotivovaný a vy nechcete zaostávať? S touto situáciou sa už stretol pravdepodobne každý z nás, veď kto by chcel byť horší, no nie? Snažíme sa pred šéfom ukázať len v tom najlepšom slova zmysle a určitým spôsobom vyniknúť. Na tom však nie je nič zlé, prirodzenou vlastnosťou človeka je práve bojovnosť a vytrvalosť. Pozrime sa však na opačnú stranu mince – ak je kolega lenivý a znudený svojou prácou, vy ste na tom zrejme rovnako a v podvedomí sa domnievate, že v práci nemusíte vynaložiť ani vy také úsilie. Bohužiaľ, aj jediný lenivý zamestnanec dokáže v plnej miere zničiť produktivitu a vytrvalosť na pracovisku. Dá sa proti tomu bojovať?

Disciplína musí byť!

Na základe štúdie, ktorú vykonali talianski vedci bolo zistené, že zamestnanci banky, ktorí sa presťahovali z Milána do Neapola, prejavili výrazne zmeny v pracovnej disciplíne. Práve v Neapole prestali chodiť do práce na čas, ba dokonca sa snažili vyhovárať na zdravotné ťažkosti. Naopak, v Miláne bol zaznamenaný nižší počet vymeškaných dní a príchodov do práce. Prenájom priestorov Bratislava je vhodným prostredím pre dodržiavanie pracovnej disciplíny a pracovnej morálky, ktorá by mala byť samozrejmosťou každej firmy.

Jeden zamestnanec má na druhého obrovský vplyv

Pravda je však taká, že zamestnanci majú na seba obrovský vplyv. Kancelária Žilina môže mať produktívnych zamestnancov, no akonáhle dôjde k prijatiu spomaleného zamestnanca, ktorý sa do práce nehrnie, automaticky sa produktivita zníži. Prenájom priestorov Košice či v akomkoľvek inom mieste by mal disponovať motivujúcim prostredím, ktoré bude mať pozitívny účinok na každého zamestnanca. Z tohto dôvodu je vhodné, ak manažéri šikovných zamestnancov povzbudzujú a dávajú ostatným členom tímu príklad, že vysoké nasadenie v práci sa každopádne vyplatí.