Berlusconi sa odvolal proti rozsudku o styku s maloletou

0
222

RÍM 2. januára (WEBNOVINY) – Bývalý taliansky premiér Silvio Berlusconi podal odvolanie proti rozsudku z júna 2013, keď ho uznali vinným z pohlavného styku za peniaze s maloletou prostitútkou marockého pôvodu známou ako Ruby – Zlodejka sŕdc a zneužitia právomocí v snahe aféru zakryť.

Vo štvrtok o tom informovali jeho advokáti, ktorý podľa vyjadrenia citovaného agentúrou ANSA trvajú na "nepodloženosti" obvinení. Na základe rozsudku by mal 77-ročný politik a mediálny magnát stráviť sedem rokov vo väzení a mal by mať zakázaný výkon verejných funkcií. Skutočné potrestanie však zostáva v nedohľadne vzhľadom na odvolacie konanie, ktoré pravdepodobne potrvá roky.

Podľa prokuratúry sa expremiér zločinov dopustil na eroticky ladených večierkoch v priestoroch jeho luxusnej rezidencie pri Miláne, čo však obhajcovia popierajú. Stále populárneho Berlusconiho medzitým odsúdili aj v kauze daňových únikov, s čím súvisí jeho novembrové vylúčenie z parlamentu, a momentálne mu hrozí ďalšie stíhanie za korupciu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.