Aromaterapia po novom roku

0
814

Počas vianočných sviatkov nás sprevádzala sviatočná nálada plná vôní – pomaranč, škorica, klinček, vôňa ihličia, perníkov a iných dobrôt. Pomaly však zabúdame, že sviatky vôbec boli – pripomína nám ich už len číslo na váhe, zostatok na účte, vyslovené aj nevyslovené sľuby o tom, ako bude všetko v tomto roku iné. Bude či nebude?

Aromaterapia nám pomôže s chýbajúcou energiou a večnou únavou, nepokojným spánkom, nastavením sa na činnosti, ktoré na nás neodkladne čakajú. Naše telo potrebuje zmenu, reset, niečo čo pocítime okamžite na vlastnom tele. A k tomu naozaj stačí pár kvapiek? Áno, stačí.

Tip na detox tela a duše:

Do kúpeľa pridáme borievku, mätu a grepfruit. Vhodné je do kúpeľa pridať aj 2-3 hrste himalájskej soli. Esenciálne oleje upokoja tráviaci systém, ktorému sme počas sviatkov dali zabrať, pomôžu nám „zastaviť sa“, vyplaviť z tela stagnujúce toxíny (masážnou zmesou borievky a grepfruitu a pomocou lufovej kefy podporíme aj spomalenú lymfu, na celulitídu je vhodná škorica v kombinácii s citrusmi) a zlepšíme tak krvný obeh. Vhodnými olejmi sú aj bergamot a eukalyptus. Nezabudnime však na správny pitný režim – ideálne obyčajnú vodu, ktorá pomôže pri vyplavovaní toxínov z organizmu.

Tip na lepší spánok:

Častým problémom je únava a malátnosť počas dňa a na druhej strane problém zaspať, prípadne problém s prerušovaným spánkom. Ráno sa cítime horšie ako večer, keď sme zaspávali. Skúsme večer nakvapkať do difúzera pár kvapiek levandule, kadidla alebo ružového dreva, ktoré krásne prevoňajú priestor a navodia pohodovú atmosféru večera. Olejčeky je vhodné nechať uvoľňovať aj počas noci – napríklad cez USB mini difuzér.

Tip na lepšiu koncentráciu:

Ráno nás naštartuje okrem budíka svieži rozmarín, citrónová tráva, ktorá má stimulujúci účinok a okamžite pôsobí aj mäta. Vnútornú silu Vám dá bazalka, bergamot odvahu a pocit pohody, borovica pomôže s imunitou hlavne ak cítime, že „nie sme vo svojej koži“. Všetky tieto esencie krásne doplnia citrusové vône ako pomaranč, citrón či mandarinka. Nezabudnite si svojou obľúbenou vôňou spríjemniť aj cestu autom – cez USB difuzér, kde stačia 2-3 kvapky a šoférovanie bude príjemnejšie ak Vás prekvapí zápcha alebo ďalšia snehová nádielka.

Aromaterapia je úžasná, pôsobí priamo a rýchlo na centrum emócií v mozgu a to bez vedľajších účinkov. Podporí naše zdravie a imunitu, rýchlo navodí správnu atmosféru, jednoducho nás naladí na to, čo práve v tej ktorej chvíli potrebujeme. Využime silu každej kvapky a spríjemnime si dni, či už máme povinnosti alebo po náročnom dni vytúženú pohodu. V kombinácii s vhodnou a pravidelnou stravou a životným štýlom tak pozitívne výsledky postrehneme veľmi rýchlo my aj naše okolie.