Alžbeta II. je na tom zle, ostal jej posledný milión libier

0
414

LONDÝN 28. januára (WEBNOVINY) – Aj na britskú kráľovnú udrela hospodárska kríza. Rezerva Alžbety II. sa totiž extrémne stenčila a dostala sa na historické minimum. V kráľovninej pokladnici totiž ostal posledný milión libier.

Na verejnosť sa dostala správa, ktorá odhaľuje detaily kráľovninho účtovníctva. Ešte v roku 2001 bolo vo finančných rezervách kráľovského dvora presne 35 miliónov libier.

Rozkotúľané milióny

Kráľovnini poradcovia podľa poslancov s financiami britskej panovníčky zle nakladali a peniaze sa behom necelých 13 rokov rozkotúľali, napísal portál telegraph.co.uk

Kráľovský dvor sa teraz musí naučiť šetriť, na pomoc by mu malo prísť ministerstvo financií.

Kráľovná však musí riešiť pálčivejší problém. Do kráľovských rezidencií zateká a sú v zlom stave. Chýbajú jej peniaze na nutné opravy.

Hrnce chytajú dážď

V Buckinghamskom paláci je najväčšia pohotovosť v čase dažďov. Zamestnanci v niektorých častiach paláca údajne musia ukladať na zem hrnce, do ktorých zachytávajú dažďovú vodu. Utierajú aj vzácne sochy a obrazy, aby zabránili ich zničeniu.

Správa o finančných ťažkostiach kráľovského dvora však prišla nevhod. Samotná vláda šetrí a jej úrady museli skresať rozpočty o tretinu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.