Ako si vybrať kvalitnú klimatizáciu

0
888

V prípade, že si idete kupovať novú klimatizáciu, prípadne chcete nahradiť tú starú, treba vedieť, čo je podstatné pri jej výbere. V prvom rade je potrebné vedieť, ako veľká má byť klimatizácia. Od tohto parametru závisí to, koľko chladiacej a vykurovacej kapacity je treba na vychladenie danej miestnosti.

Mnoho ľudí kupuje klimatizáciu, ktorá je príliš veľká, pretože si myslí, že poskytne lepšie chladenie. Veľkokapacitné klimatizačné zariadenie je však v skutočnosti menej účinné a súčasne odoberá veľa energie. Klimatizácie odstraňujú teplo a zároveň aj vlhkosť zo vzduchu. Ak je jednotka príliš veľká, rýchlo ochladí miestnosť, ale odstráni iba časť vlhkosti.

Správne dimenzovaná klimatizačná jednotka, ako je napríklad Altherma odstráni vlhkosť účinne, pretože ochladzuje miestnosť postupne. Zároveň treba rozlišovať klimatizácie do bytu, do domu alebo do kancelárie. Ak chcete zistiť, ktorá veľkosť klimatizácie je vhodná pre váš byt, dom alebo kanceláriu, tak sa poraďte s odborníkmi skôr, ako zle investujete.