Dovolenky sú preč a blíži sa uzávierka roka. Je váš sklad pripravený?

0
927

Inventúry nie sú práve obľúbenou činnosťou zamestnancov ani podnikateľov. Najmä nie vtedy, keď máte veľký sklad, v ktorom sa dokopy nikto nevyzná. Ako sa nachystať na koniec roka a čo treba neodkladne spraviť?

Začnite od regálov

Ako prvú by ste mali  spraviť revíziu rôznych strojov, ale napríklad aj regálov. Vysokozdvižné vozíky by si zaslúžili výmenu batérii a regály kontrolu a výmenu štítkov. Túto službu ponúkajú firmy, ktoré sa zaoberajú priamo predajom regálov, takže oslovte priamo ich ako certifikovaných predajcov.

Vymyslite nový spôsob usporiadania

Skúšali ste napríklad systém prepraviek? Alebo skúsite tovar dávať na háky? Koľko máte štítkov v celom sklade? A máte tovar kategorizovaný prehľadne aj v počítači? Vymyslite si nový systém podľa toho, s ktorými vecami sa manipuluje častejšie a ktoré naopak ležia na sklade aj mesiace.

Čo treba vymeniť, vymeňte

Napríklad aj taký dielenský nábytok dostáva riadne zabrať. Pokiaľ máte pocit, že nejaká časť vášho skladu to má za sebou, vymeňte ju. A v tomto prípade máme na mysli aj také drobnosti, ako kľučky na dverách či lekárničky a hasiace prístroje. Sklad musí byť vždy funkčný a maximálne bezpečný.

Odpisujte čo treba

Ak je niečo zničené, odpíšte to. A to aj z tovaru, aj z vašich pomôcok. Ako podnikatelia v tom máte prehľad sami. Ak pracujete v sklade ako zamestnanec, všetky veci na odpis najprv prekonzultujte s nadriadeným alebo priamo s majiteľom. Takéto veci si často zamestnanci môžu zobrať domov.

Spravte výpredaj

Máte posledné kusy nejakého tovaru, ktorý sa už napríklad nevyrába? Predajte ho za zvýhodnenú cenu. Vystavte tieto kusy alebo ich dajte na vašu internetovú stránku s informáciou, že sú dostupné lacnejšie. Ak sa do Vianoc nepredajú, môžete ich odpísať a zbaviť sa ich.