Páni, zabudnite na krátke rukávy: Pod oblek patrí košeľa s dlhým rukávom

0
1875

Páni, predstavte si, že sa chystáte na ples alebo svadbu zakončenú svadobnou hostinou. Alebo akúkoľvek inú udalosť oficiálnejšieho rázu, ktorá priam vyžaduje oblek. V ňom začne byť čoskoro teplo, a to a bez núteného tanca.

S postupujúcim večerom rastie aj teplota v sále a v saku je nepríjemné teplo. Ako tomuto problému predísť? Vziať si košeľu s krátkym rukávom. Z košele je pod sakom aj tak vidno len golier a pár vrchných gombíkov a keď si v neskorších hodinách sako dáte dole, už to bude aj tak všetkým jedno. Vyriešené!

Alebo aj nie

Rukáv saka by mal končiť v ohybe zápästia a okraj manžety košele by z neho mal o kúsok vyčnievať. Veľmi rýchlo zistíte, že takýto vzhľad sa vám pri košeli s krátkym rukávom nepodarí, nech sa snažíte, ako chcete.

Košeľu s krátkym rukávom nechajte vo svojom šatníku a noste na letnej dovolenke alebo posedení v záhradnej reštaurácii. Košele sú jednoducho formálnym kusom oblečenia. A hoci by ste si určite nikto nevzal na ples kockovanú flanelovú košeľu, pri jednofarebnej košeli s krátkym rukávom sú, zdá sa, niektorí páni ešte stále zmätení.

Na formálne udalosti a pod oblek sú vhodné len pánske košele s dlhým rukávom.

Vyhrňte si rukávy

Ak na krátkom rukáve z dôvodu pohodlnosti či ležérnosti trváte, máme pre vás tajný tip. Vyhrňte si rukávy. Rukávy si na košeliach vyhŕňajú vďaka svojim poradcom aj svetoví politici pri svojich kampaniach. A dobre vedia, prečo tak robia.

Vyhrnutý rukáv na pánskej košeli s dlhým rukávom vyzerá mužne, dynamicky a navyše ženy to považujú za príťažlivé. Ide, samozrejme, o ležérny variant, nezačnite ich rolovať nahor hneď pri svadobnom obrade alebo formálnej časti plesu. Potom je ale úspech zaručený a zhrdení kolegovia v krátkych rukávoch budú s kyslými tvárami pozorovať váš novonadobudnutý šarm a eleganciu.