Aj  fasáda potrebuje nový odev

0
895

Ak by sme sa pozreli do nedávnej minulosti tak zistíme, že ešte pred pár rokmi bola zmena farby na starej fasáde dosť veľkým problémom. Dnes je však všetko úplne inak a pomocou moderných farieb to dokážete aj sami a svojpomocne.

Ako na renováciu fasády 

Obnova fasády na dome síce už nie je zložitá, ale treba dodržiavať isté kroky, pomocou ktorých dopadne všetko tak, ako má. Ak sa už nechcete pozerať na starú farbu na dome, zmeniť to môžete počas najbližších dní. V prvom rade je dôležité budovu očistiť zvonku tlakovou čističkou alebo kefou. Dôležité je, aby zostala plocha rovná a bez zbytočných znečistení. V rámci čistenia je dobré nakoniec plochu oprášiť suchou štetkou, vďaka čomu sa vám bude pracovať omnoho lepšie. Následne na to treba povrch spevniť penetračným náterom, ktorý je dobré vybrať podľa povrchu fasády. Naneste ho na celú plochu v jednej vrstve, no ak sa poriadne nespevní, po štyroch hodinách ho naneste znova. Nezabudnite okná a dvere zakryť fóliou a maskovacou páskou, inak by ste ich zbytočne znečistili.

To, aké fasádne farby si vyberiete je len na vás a na vašej fantázii. Samozrejme nie je farba ako farba a aj v tomto prípade treba dbať na kvalitu výrobcu a odporúčania. Každú originálne zabalenú fasádnu farbu treba najskôr dôkladne premiešať takým spôsobom, aby sme v nej nevytvorili vzduchové bubliny. Potom ju zriedime vodou podľa množstva uvedeného na obale. Na napenetrovaný podklad následne na to nanesieme prvý náter a to pomocou valčeka. Potrebovať však budeme aj štetec, ktorý využijeme pri ťažšie dostupných miestach, ako je napríklad parapet, okraje alebo odkvap. Nezabudnite počas celého maľovania farbu sem tam premiešať, aby si udržala správnu konzistenciu. Prvý náter je potrebné nechať schnúť aspoň dve hodiny alebo dovtedy, kým nebude suchý na dotyk. Až potom je možné naniesť novú vrstvu, ktorú už znova riediť netreba.

Kde zakúpiť farbu na fasádu

Ak hľadáte predajcu, kde si môžete vyberať z rôznych farieb na fasádu, odporúčame navštíviť bugy.sk. Súčasťou sortimentu nie sú len farby na obnovu starej fasády, ale aj farby na betón, kozmetika, online drogéria, domáce potreby a mnoho iných. Výhodou je, že všetko potrebné na renováciu fasády si môžete objednať z pohodlia domova bez toho, aby ste strácali čas návštevami obchodov. Začať s renováciou tak môžete už najbližší víkend, samozrejme treba počkať na dobré počasie. Aj počasie vie renováciu fasády výrazne ovplyvniť, preto je dobré na začiatku si naštudovať podmienky, za akých by ste mali nový náter realizovať.