Pozor na bezpečnosť vášho bývania

0
1263

Bývate bezpečne? Čo ovplyvňuje náš pocit bezpečia vo vlastnom dome či byte a ako ho môžeme zvýšiť, aby sme sa už nikdy ničoho neobávali?

Pravdou je, že na bezpečné bývanie vplýva viacero faktorov, zvonku i vo vnútri domácnosti. Tie vonkajšie, teda lokalitu, v ktorej sa naša nehnuteľnosť nachádza, nevieme vždy ovplyvniť, zamerať sa je preto treba skôr na interné opatrenia, ktoré máme celkom vo svojej moci.

Pozornosť sústreďme predovšetkým na výber vhodných kľučiek, ako aj bezpečnostné kovania na vchodových dverách.

Podľa čoho si vybrať tie najbezpečnejšie? Tu je niekoľko rád a tipov.

Bezpečné vchodové dvere sú prioritou

Každý z nás túži po pokojnom živote. Základom je mať bezpečné bývanie, ktorého dominantou sú vchodové dvere. Ich spoľahlivosť ovplyvňuje hneď niekoľko faktorov – hrúbka zárubní, typ bezpečnostného kovania, kľučky na dvere. Všetky komponenty dohromady, ak zvolíme tie správne, následne vytvárajú bezpečné dvere.

Taktiež je treba dbať na výber zámku, ktorý je základom spoľahlivých vchodových dverí. Je dobré vedieť, že kvalitný zámok robí predovšetkým prvotriedna bezpečnostná vložka. V danom prípade vždy siahajte po overených výrobcoch s dobrými odporúčaniami, na ktorých výrobky sa vzťahuje záruka aj prípadný servis. V zásade platí,  že dobrá vložka zámku je vysoko odolná voči akejkoľvek manipulácii, vyvŕtaniu či vytrhnutiu jadra. Súčasťou býva aj predĺžený kľúč z prvotriednych materiálov, ktorý sa neohne, nepokriví a vďaka najvyššej technologickej ochrane je takmer nemožné ho kopírovať.

Bezpečnosť bývania s dôrazom na praktickosť

Čo kľučky na dvere, to iný kľúč. Celkom únavné, čo poviete? Ak aj vás vo vreckách ťažia nepraktické zväzky kľúčov, zbavte sa ich! Riešenie je jednoduché, odborníci na bezpečnosť dverí vám na požiadanie poľahky zjednotia vložky vo všetkých dverách vášho bývania, respektíve firmy na jeden spoločný kľúč. Vďaka tomu budete vedieť všetky dvere, a to nielen vchodové, ale aj dvere od brány, garáže, pivnice, zamknúť i odomknúť jedným a tým istým kľúčom. Možno to aplikovať na štandardné aj jednostranné vložky, ako aj vložky s gombíkom, s ozubeným kolieskom, s elektrickým spínačom, vložky do prídavných zámkov s teleskopom, skrinkové vložky a visiace zámky.

Praktické riešenie, súhlasíte?