Africkí utečenci v Taliansku si na protest zašili ústa

0
476

RÍM 22. decembra (WEBNOVINY) – Štyria Afričania umiestnení v prisťahovaleckom tábore na predmestí talianskej metropoly Rím si na protest voči podmienkam a dĺžke ich zadržiavania zošili svoje pery.

O bizarnom prípade informujú v nedeľu talianske médiá. Stalo sa tak krátko po prevalení veľkého škandálu o ponižujúcich podmienkach v utečeneckom tábore na ostrove Lampedusa.

Podľa medializovaných informácií kvarteto mužov vo veku od 20 do 30 rokov použilo nite z prikrývok a malú ihlu. Podľa rímskeho starostu Ignazia Marina si udalosti v tábore Ponte Galeria pri letisku Fiumicino "vyžaduje znovuotvorenie celonárodnej diskusie o nehumánnych centrách a legislatíve o tých, ktorí utekajú pred vojnou, násilím a chudobou".

Podľa posledných údajov prišlo do Talianska tento rok takmer 35-tisíc v drvivej väčšine afrických utečencov, najviac na Lampedusu. Komisárka pre vnútorné veci Cecilia Malmströmová tento týždeň potvrdila, že Európska komisia už začala "desivé" podmienky v táboroch na ostrove prešetrovať.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.