4 tipy pri kúpe kvalitnej sedacej súpravy

0
851

Kúpa sedačky je rozhodnutie na mnohé roky dopredu, preto je veľmi dôležité spraviť premyslené rozhodnutia. Štýl je objektívna záležitosť ale pokiaľ ide o výber kvalitnej pohovky, existujú nemenné pravidlá, ktorých je dobré sa pridržiavať, aby ste boli spokojní po mnoho rokov.

1.TIP – POHODLIE
Nemá zmysel uvažovať o gauči, ak vám jednoducho nepasuje a pociťujete nepohodlie pri sedení. Sedačka by mala byť pohodlná pre všetkých členov rodiny, nielen toho, kto ju platí. Ak ste sa rozhodli pre rozkladaciu sedačku, vyskúšajte si jej komfort aj v rozloženom stave. Dôležitá je samozrejme aj celková dĺžka rozloženej sedačky, aby sa vám nestalo, že nohy budú pretŕčať. Vyberte si hlboké alebo plytké sedadlá, v závislosti od vašej výšky – operadlo pohovky by malo primerane podopierať váš chrbát tak, aby vaše chodidlá ležali na podlahe.

2.TIP – KONŠTRUKCIA
Poťahy a vankúše sa dajú vymeniť, keď zostarnú a opotrebujú sa, ale žiadny gauč nemožno považovať za dobrý kus nábytku, pokiaľ nemá pevný a kvalitný vnútorný rám. Lacnejšie pohovky môžu mať rámy vyrobené z drevotrieskových dosiek, plastov alebo kovov, ale kvalitný gauč musí mať pevný rám z tvrdého dreva.

3. TIP – VÝPLŇ
Rám a všetky rohy pohovky by mali byť dobre vyplnené. Prejdite rukou cez všetky rohy, aby ste sa uistili, že nepocítite okraje rámu. Vankúše by mali byť pevné a pružné a dobre priliehajú k rámu pohovky. Po stlačení a pustení by vankúša mali získať späť svoj tvar. Vankúš, ktorý zostane pri stlačení zdeformovaný pôsobí  nevzhľadne a bude vám neskôr sedieť nepohodlne.

4.TIP – ODOLNOSŤ
Tento tip súvisí s konštrukciou. Tá môže byť z masívu ale aby sedačka bola skutočne odolná a pevná, tak sú podstatné spoje. Preverte, či sú nohy priskrutkované a nielen prilepené o rám. Spoje medzi jednotlivými kusmi masívu by mali mať minimum lepidla. Ideálnym riešením sú skrutky alebo drevené hmoždinky. Len vďaka kvalitným spojom sedačka časom nebude vratká a vŕzgať pri každom posadení.

Štúdiu spánku vám z týchto vecí vieme garantovať všetky. Vyrábame kvalitné postele a sedačky výlučne z masívu a výplňou je anatomický molitan od slovenského výrobcu.

Pohodlie je ale tak individuálne, že to skrátka musíte vyskúšať. Nebudeme vás o tom presviedčať, musíte to zažiť. So všetkým vám poradíme v obchodnom centre bývania LIVING na ulici Prielohy 1C.