Zvolen vyhral po predĺžení, Nitra je doma stále nezdolaná

0
440

BRATISLAVA 13. novembra (WEBNOVINY) – Slovenská najvyššia hokejová liga pokračovala po reprezentačnej prestávke zápasmi 20. kola.

HK Nitra – HK Poprad 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Góly: 5. H. Ručkay (T. Chrenko, M. Kováčik), 29. L. Novák (Ordzovenský, R. Tománek), 35. P. König (R. Tománek, Stümpel), 56. M. Bača (L. Novák) – 12. S. Takáč (Matúš Paločko, A. Kroták), 48. Mlynarovič (A. Kroták, Vaic)
Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bundil, Jonák – Kacej, Výleta, 2383 divákov

Zostavy:
Nitra: Kristan – D. Milo, Nádašdi, Ordzovenský, P. König, M. Bača, Kuzma, M. Novák, Ďurkech – H. Ručkay, T. Chrenko, M. Kováčik – L. Novák, Stümpel, R. Tománek – Segľa, M. Hamrák, Bajtek – Štumpf, Kmeč, Pupák
Poprad: Sidor – R. Suchý, D. Brejčák, Kasík, Makovský, Fabian, Gáborčík, Kurali – Lapšanský, Štals, T. Sýkora – Belluš, Mlynarovič, Vaic – Matúš Paločko, S. Takáč, A. Kroták – Gápa, L. Paukovček, Drábek

Hlasy:
Antonín Stavjaňa (tréner HK Nitra): "Mali sme dobrý začiatok, ale gól na 1:1 nás troška zrazil. V ďalšom priebehu sme sa pozviechali a využili dve presilovky. Zabrala nám naša elitná presilovková formácia – a to nám pomohlo. V tretej tretine sme dostali gól, a tak to bolo ešte otvorené. Podržal nás však brankár Kristan a potom o všetkom rozhodla Bačova strela. Tešíme sa z víťazstva a aj z toho, že sme naladili divákov na piatkový zápas s Košicami."
Vladimír Turan (asistent trénera HK Poprad): "Prišli sme sem dobre naladení po včerajšom zápase, ktorý sme vyhrali. Od začiatku sme chceli hrať útočný hokej. Prvá tretina sa skončila 1:1. Do 29. minúty sme hrali stále dobrý hokej, ale potom následných osem minút je ťažko komentovať. Tretiu tretinu sme znova ukázali, že sme sem prišli hrať hokej. Z veľkého množstva šancí sme však využili len jednu. Chlapcom sme poďakovali za výkon, hrali na hranici svojich možností. Škoda, že sme nezískali aspoň bod."

I. tretina

Nitra túžila proti Popradu predĺžiť svoju tohtosezónnu nezdolanosť na domácom ľade, ale začala rozpačito.

Do prvej obrovskej šance sa dostal po chybe obrancu Mila hosťujúci kanonier Kroták, avšak svoje sólo nezakončil podľa predstáv.

Otvárací gól duelu padol v 5. min, keď po závare nikým nekrytý H. Ručkay pohodlne doklepol puk do siete – 1:0. O dve minúty neskôr už mohla Nitra viesť o dva góly, ale Tománkov nájazd pri vlastnom oslabení skvele zneškodnil brankár Sidor. V 12. min sa Popradu podarilo vyrovnať.

Z nenápadnej akcie sa bekhendovou strelou presadil S. Takáč. V závere prvej časti mohol ešte vrátiť Nitranom vedenie T. Chrenko, no po jeho strele zazvonila iba žŕdka Sidorovej bránky.

II. tretina

V druhej tretine hostia až príliš často zohrievali trestnú lavicu, čo súper kruto trestal. V 29. min sa v početnej výhode presadil Lukáš Novák a o šesť minút neskôr opäť v presilovej hre prestrelil Sidora aj obranca Peter König – 3:1.

III. tretina

Hokejisti spod Tatier sa ani za tohto stavu nevzdávali a v 48. min sa im podarilo dať kontaktný gól. Bekhendom sa tentoraz zapísal do streleckej listiny Mlynarovič.

Šance "kamzíkov" na zisk čo i len bodu definitívne pochoval v 56. minúte obranca Bača, ktorého strela od modrej švihom definitívne rozhodla o osude zápasu.

Obrazom: Nitra si v zápase s Popradom udržala domácu neporaziteľnosť

Dukla Trenčín – ŠHK 37 Piešťany 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Góly: 6. Stupka (Brňák), 7. Románek (A. Hruška, Haring), 48. M. Bartánus (J. Ručkay)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefík, Müllner – Šefčík, Junek, 1185 divákov

Zostavy:
Trenčín: J. Lašák – Novajovský, Čerešňák, M. Nemčík, E. Bagin, M. Habšuda, Ryzák, Ketner, Hatala – Kútny, Róbert Petrovický, Komínek – D. Hudec, Troliga, F. Nemček – Vaculín, O. Rusnák, T. Klíma – M. Toman, Palák, Šimíček
Piešťany: T. Tomek – Bučka, Cuník, Brňák, A. Hruška, Drgoň, R. Filip, Šišovský, Biro – S. Saliji, Melichárek, V. Nemec – Lušňák, Holovič, Stupka – J. Ručkay, Peško, M. Bartánus – Haring, Mišura, Románek

Hlasy:
Milan Staš (tréner Dukly Trenčín): "Zápas sme začali s prílišným rešpektom. Súpera sme nechali streliť dva góly a vývoj sa nám už ťažko otáčal. V druhej tretine sme si utvorili šance a nastrelili aj žŕdku. Piešťany sú známe defenzívnou hrou a šancí nebolo veľa. Gól sme nestrelili a tretím presným zásahom súper prevzal kontrolu nad zápasom. Vyhral zaslúžene."
Milan Klement (tréner Piešťan): "Chceli sme nadviazať na dva výkony spred prestávky. Dali sme dva rýchle góly, čo nás upokojilo. V druhej tretine súper pritlačil, no podržal nás brankár Tomek. V poslednej časti hry sme už hrali zodpovedne zozadu. Čakali sme na šancu a tá prišla. Zvíťazili sme zaslúžene. Teší nás aj Tomekova nula."

I. tretina

Trenčín nastúpil na lavičke s novým trénerom Milanom Stašom a bez dvojice majstrov sveta Richarda Lintnera a Rastislava Pavlikovského. Piešťany mali lepší vstup do zápasu.

Skóre otvoril v 6. min Stupka, ktorého našiel na modrej čiare Brňák a piešťanský útočník prekonal Lašáka z ľavého kruhu. Už o necelú minútu pridal druhý gól "havranov" Románek, keď po strele Hrušku zostal nikým neatakovaný pred odkrytou bránkou Trenčína.

Následne sa do hry dostala aj Dukla, no strela Kútneho rozvlnila iba bočnú sieť. Pokus toho istého hráča v záverečnej minúte pokryl Tomek.

II. tretina

V prostrednej časti hry Trenčania pridali na dôraze a Piešťany sa zamerali na pozornú defenzívu. V 22. min sa pred Tomekom ocitol voľný Tomáš Klíma, no piešťanský gólman ho "vychytal". O štyri minúty neskôr prudká strela Čerešňáka od modrej našla iba jeho pripravenú náruč. Neúspešná bola aj Nemčíkova strela spomedzi kruhov, keď už diváci videli puk v bránke. V polovici zápasu mal na hokejke svoj druhý gól v zápase Románek, no Lašák vytiahol majstrovský zákrok. V závere tretiny prekorčuľoval v oslabení Melichárek obranu. Jeho pokus iba o centimetre minul bránku.

Dukla na prelome druhej a tretej tretiny nevyužila štvorminútovú presilovú hru, čo sa napokon ukázalo ako rozhodujúce. V 48. min pridal tretí gól hosťujúceho kolektívu Bartánus, keď využil nedôraznú obranu Trenčína a z prvej zavesil na konečných 0:3.

Obrazom: Dukla Trenčín nestačila doma na Piešťany

MsHK DOXXbet Žilina – HC Košice 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Góly: 36. R. Tomas (Klouda, Ostrčil) – 29. D. Pašek (R. Jenčík, Cebák), 53. Hrnka (T. Marcinko, P. Bartoš), 59. P. Bartoš (L. Nagy)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Bogdaň, M. Smrek, 986 divákov

Zostavy:
Žilina: Laco – Šterbák, Ostrčil, Leško, Dlouhý, Bajaník, Rúfus, Niník – Macejka, Klouda, R. Tomas – D. Buc, Kalla, T. Varga – Drevenák, Linet, Čavrk – Adrián Lipovský, Valášek, Schroner
Košice: Hylák – Štrbák, Kolba, Macejko, Klouček, Šeda, Cebák, R. Konečný, Deyl – R. Jenčík, D. Pašek, Spilar – L. Nagy, Češík, Bicek – P. Bartoš, T. Marcinko, Hrnka – Hinďoš, Boltun, Jokeľ

Hlasy:
Martin Groma (asistent trénera Žiliny): "Podali sme bojovný výkon. Po prvej tretine sme sa zlepšili, mali sme strelecké pokusy. V zápase rozhodli maličkosti, chyby, my sme ich urobili viac. Škoda záveru, pomýšľali sme aspoň na bod. Musíme sa z tohto zápasu poučiť a ísť ďalej."
Anton Tomko (tréner Košíc): "Do Žiliny sme išli s jediným cieľom – získať tri body, čo sa nám podarilo. Za stavu 1:0 sme mali ďalšie príležitosti na zvýšenie nášho náskoku. Domáci však vyrovnali. Potom aj za stavu 2:1 sme mali ďalšie šance. Myslím si, že víťazstvo sme si zaslúžili, boli sme aktívnejší, pohyblivejší, škoda nevyužitých streleckých príležitostí."

I. tretina

Už v prvej minúte zápasu Jenčík korčuľoval sám na Laca, ale nedal. Košice mali viac z hry. V 4. min bol vylúčený Kalla, za ním išiel Bicek, ale ani jedno z mužstiev nevyužilo výhodu. Bližšie k úvodnému gólu mali hostia, keď Marcinko ušiel domácej obrane, ale Laco kryl jeho strelecký pokus. V 10. min sa pred Hylákom ocitol Varga, ten však mieril len do jeho betónov. V 16. min bol vylúčený Kolba, ale dvojminútovú prevahu Žilina ani tentokrát nevyužila. V závere tretiny mali vyložené šance domáci Leško aj hosťujúci Češík, ale stav zápasu sa nemenil.

II. tretina

Prvý gól padol v 29. min, keď Jenčík spoza bránky prihral Pašekovi a "oceliari" sa ujali do vedenia. V 36. min vyrovnal Tomas, ktorý sa ocitol sám pred Hylákom.

Vstup do záverečnej tretiny mali lepší hostia, strely Biceka v 42. min a Spilara v 44. min sa však neujali. V 48. min založili domáci rýchly protiútok, Klouda prihral Macejkovi, ale Hylák bol pozorný. O minútu neskôr bol vylúčený Nagy, ale Žilina ani túto početnú prevahu nevyužila. V 53. min sa tak troška náhodne dostal k puku Hrnka, mieril však presne a po druhýkrát prekonal Laca. V závere zápasu mali dobré príležitosti na zvýšenie náskoku Košíc Marcinko, Jenčík a Hrnka, ale prekonať po tretíkrát domáceho gólmana bolo súdené až Bartošovi. Žilinčania 69 s pred koncom odvolali gólmana, k puku sa dostal skúsený krídelník a od modrej do prázdnej bránky spečatil výsledok.

MHC Mountfield Martin – HKM Zvolen 2:3 po predĺžení (0:0, 0:1, 2:1 – 0:1)

Góly: 53. Galamboš (Smrek, Markovič), 55. Matejka (Markovič, Galamboš) – 38. Michal Chovan (Obšut, Brabenec), 51. P. Zuzin (tr. strieľanie), 61. Michal Chovan (Brabenec)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano – Rovenský, M. Korba, 1500 divákov

Zostavy:
Martin: J. Čech – A. Novotný, I. Ďatelinka, Smrek, Brcko, Matejka, Tupý – Fujerík, M. Beran, Zlocha ml. – Markovič, Galamboš, Važan – Themár, Dírer, J. Cíger – L. Klíma, Pokrivčák, Rožník
Zvolen: M. Šimko – Juraško, Obšut, Pichnarčík, Hraško, J. Mucha, Ťavoda, Platil, Pospíšil – Michal Chovan, Brabenec, Puliš – Jakubík, P. Zuzin, V. Baláž – Martin Ďaloga, M. Jurík, Ľ. Zuzin – Urgas, Čanky, Fekiač

Hlasy:
Daniel Babka (tréner Martina): "V prvej tretine sme mali miernu prevahu a aj v druhej časti sa hralo dlho na polovici súpera. Napriek tomu sme dostali zbytočný gól, ktorý nás nalomil. Pred treťou tretinou sme poprehadzovali naše formácie. Som rád, že sa chalani ‘zdvihli’ a dokázali vyrovnať nepriaznivý stav. Dve minúty pred koncom sme mohli z trestného strieľania strhnúť víťazstvo na našu stranu. V predĺžení po našej chybe súper rozhodol o svojom víťazstve."
Július Šupler (tréner Zvolena): "Videli sme vyrovnaný zápas, ktorý mal veľa zlomových momentov. Za stavu 2:0 pre nás sme zbytočnými vylúčeniami dostali súpera do hry. Absolutórium si zaslúži náš brankár, ktorý zneškodnil mnoho príležitostí súpera."

I. tretina

Od úvodu sa hral hokej plný nepresností. Viac vyložených príležitostí mali domáci. V 5. min nepretlačil Fujerík puk za Šimka. O päť minút neskôr ušiel v oslabení Markovič, ale netrafil bránku. V 13. min vyšlo Martinčanom prečíslenie, na Šimka sa rútila dvojica Markovič – Važan, no druhý menovaný váhal s presnou koncovkou. Majstrovský Zvolen v prvej tretine sklamal, prvú strelu vyslal na Čechovu bránku Baláž až v 8. min. Chovan pred prvou sirénou zblízka trafil iba do Čecha.

II. tretina

Aj na začiatku druhej tretiny boli aktívnejší domáci, ale Važanova ani Galambošova strela Šimka neprekvapili. V polovici zápasu sa Jurík ľahko dostal až pred martinského gólmana, ale ten si poradil s jeho pokusom. Na ľade prevládal boj, obe mužstvá nechceli otvoriť hru, a tak šancí na oboch stranách bolo ako šafranu. Čakanie na prvý gól ukončil v 38. min Chovan a Zvolen sa ujal vedenia – 0:1.

III. tretina a predĺženie

V tretej tretine sa domáci snažili o vyrovnanie, ale hostia ich aktívnou obranou vytláčali zo streleckých pozícii. Čo prešlo, Šimko pochytal. V 42. min zneškodnil Cígerovu príležitosť a o tri minúty aj Klímovu strelu. V 51. min fauloval Smrek prenikajúceho P. Zuzina a ten z nariadeného trestného strieľania poslal hostí už do dvojgólového vedenia – 0:2.

V 53. min sa v presilovke presadil Galamboš a strelil kontaktný gól. O dve minúty už bolo vyrovnané, Matejka sa najlepšie zorientoval v ďalšej početnej výhode domácich. Tréner Šupler si potom zobral oddychový čas. Po ňom sa rútil Chovan sám na Čecha, ale ten svoje mužstvo podržal. V 58. min mali aj domáci výhodu trestného strieľania, no Galamboš neprekabátil Šimka.

Zápas vyústil do predĺženia a v ňom hneď v prvej minúte rozhodol o víťazstve hostí Chovan.

HC‘05 Banská Bystrica – HK 36 Skalica 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 4. Kafka (Macháček, Meland), 28. Lunter (D. Hegyi)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc – Jobbágy, Smerek, 1450 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: Kalemba – Saracino, Bambúch, Meland, Macháček, Devečka, Zošiak – Kafka, White, Handlovský – Kadura, M. Hudec, R. Macík – Lunter, Zigo, Matúš Chovan – D. Hegyi, Heizer, Dolník
Skalica: M. Lipovský – L. Kozák, Vyrůbalík, Šohajda, Trška, Mikéska, Staňo – M. Kuľha, R. Školiak, Obdržálek – M. Preisinger, Stieler, R. Kropáč – B. Jankovič, B. Mráz, Kutálek

Hlasy:
Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): "Mali sme ťažší rozbeh, až postupne sme sa dostali do tempa. Celý zápas sme mali optickú prevahu, ale v hre bolo veľa nepresností a skratových situácií v niektorých fázach. Je to cenné a dôležité víťazstvo, máme tri body, ideme ďalej, ale zápas bol poznačený tým, že sa dlhšie nehralo a viac sa trénovalo. Čiže mali hráči na oboch stranách ťažké nohy."
Andrej Výboh (tréner Skalice): "Išli sme z cieľom zachovať dobrý obranný systém, udržať stredné pásmo, hrať kombinovanú obranu a vyrážať do protiútokov. Zo začiatku hry sa nám to darilo, ale urobili sme potom dve hrubé chyby, po ktorých sme inkasovali."

I. tretina

Záhoráci s okliešteným kádrom, avšak s uzdraveným Kuľhom by nastúpili do zápasu sľubne, ak by práve tento útočník hostí premenil v prvej minúte svoju gólovú šancu pred Kalembom. Naopak, tešili sa domáci, keď v 4. min Kafka bez prípravy spoza kruhu poslal efektne puk k ľavej žrdi a vymietol roh Lipovského svätyne – 1:0. Skaličania mali potom niekoľko možností na vyrovnanie, no Školiak, Kuľha a Jankovič nenašli účinný recept na brankára Kalembu. Vedenie "baranov" mohol zvýšiť v 17. min Handlovský, keď šikovne tečoval puk v bránkovisku, no ten si cestu za gólmana hostí nenašiel.

II. tretina

Druhú tretinu začali aktívnejšie bystrickí hokejisti. V 22. min sa dostal do dobrej príležitosti voľný Macík, ale z pravej strany sa nepresadil. Hostia pohrozili v úniku, no Kropáč si dal dlhý puk a Preisinger nezakončil sám pred Kalembom. Gólový moment prišiel v 28. min – po zaváhaní v skalickej obrane sa od Hegyiho dostal puk k Lunterovi, ktorý sa technicky prezentoval presnou strelou ako z učebnice – 2:0.

Skaličania potom čelili aj ďalším domácim šanciam. Američan White najprv v 30. min mieril do žŕdky a o tri minúty neskôr Bambúch tečoval po Hudecovej strele v presilovke od modrej puk znovu do žŕdky, tentoraz do hornej. Záhoráci pohrozili iba v početnej výhode, keď brankár nevedel kde má puk, no Stieler z tohto momentu neťažil. Tretí gól mal na hokejke v 37. min Matúš Chovan, ale voľný pred Lipovským neskóroval.

V úvode tretej tretiny sa preštrikoval pred brankára hostí Meland, ale v koncovke zblízka neuspel. Zverenci nového kouča Výboha sa však do šancí príliš nedostávali, znížiť mohol až v 50. min Mráz, ktorý nepochodil z troch metrov pred Kalembom. V závere americký gólman v službách Banskej Bystrice nečelil žiadnej strele a tak si bez problémov udržal čisté konto.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.