Good Angels si v Eurolige poradili s Györom

0
473

KOŠICE 13. novembra (WEBNOVINY) – Basketbalistky Good Angels Košice nezaváhali ani vo svojom druhom vystúpení v novom ročníku Európskej ligy. Pod domácimi košmi zdolali v stredu maďarský tím Uni Györ 75:64 (37:30).

Zverenkyne trénera Maroša Kováčika sa pomalšie rozbiehali. Na začiatku druhej štvrtiny viedli Maďarky, zdecimované po septembrovej tragickej nehode klubového autobusu, ešte 21:20. Od tohto okamihu však domáce hráčky prevzali vedenie a nepustili ho z rúk až do konca zápasu. Minútu pred koncom tretej štvrtiny viedli Košice po trojke Mathiesovej 59:39. V závere však súperky z Maďarska znížili na prijateľný rozdiel 11 bodov.

Najlepšou strelkyňou víťazného družstva bola Američanka Plenette Piersonová, ktorá k 33 bodom z otváracieho súboja v Kayseri pridala tentoraz ďalších 22. Najbližšie sa košické basketbalistky predstavia v Eurolige opäť pod domácimi košmi. Nie však v domovskej Infiniti aréne, ale niekoľkonásobne väčšej Steel aréne privítajú v stredu 27. novembra obhajcu trofeje – ruský UMMC Jekaterinburg.

Obrazom: Good Angels Košice zdolali v Eurolige Uni Györ

Euroliga žien – A-skupina – streda:

Good Angels Košice- Uni Györ (Maď.) 75:64 (18:17, 19:13, 23:14, 15:20)

Zostava a body Košíc: Piersonová 22, Levčenková 11, Pindrochová 8, Bojovičová 7, Kupčíková 2 (Krivačevičová 14, Mathiesová 7, Abdiová 4, Hruščáková 0, Bálintová 0, Kissová 0)
Najviac bodov Györu: Tinkleová 18, Vanderslootová 14, Diamantová 13
TH: 12/8 – 7/5 fauly: 13 – 20, trojky: 3 – 9, rozhodovali: Maliszewski (Poľ.), Velikov (Bul.), Ferevski (Maced.), 1800 divákov

Hlasy:
Maroš Kováčik (tréner Good Angels Košice): "Aj keď sme mali veľa dobrých streleckých príležitostí, žiaľ, nepremieňali sme ich podľa predstáv. Našim súperkám to však padalo. Boli sme veľké favoritky tohto zápasu, ale neodohrali sme to, na čo máme. Niektoré legionárky ma výkonom sklamali."

Áron Szentendrei (tréner UNI Györ): "Košičanky potvrdili rolu favoritiek. My sme najmä po zmene strán vyprodukovali mnoho chýb, ktoré domáce hráčky využili. Navyše na poste pivotiek boli Good Angels lepšie ako my."

Lucia Kupčíková (kapitánka GA Košice): "Na stretnutie sme sa dostatočne pripravili, hoci to na palubovke nebolo cítiť. Možno to bolo aj tým, že sme naše južné susedky trochu podcenili, no víťazstvo nás rozhodne teší."

UMMC Jekaterinburg – Tango Bourges (Fr.) 57:52 (15:18, 16:9, 9:16, 17:9)

6. Kayseri Kaski 1 0 1 69:77 1

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.