Zlodeji ukoristili stovku kurčiat, dlhoprstí boli z osady

0
463

KOŠICE 18. februára (WEBNOVINY) – Stovka kurčiat zmizla v pondelok z hydinovej farmy v Spišských Tomášovciach v okrese Spišská Nová Ves. Zlodeji ich ukradli z výkrmovej haly. Škody, ktoré spôsobili, presiahli 400 eur.

Páchateľov krádeže kurčiat už policajti medzičasom vypátrali v osade v Letanovciach. Objasneniu tejto krádeže sa intenzívne venovali aj policajní špecialisti pre prácu v rómskych komunitách z oddelenia v Spišskej Novej Vsi, informoval agentúru SITA košický policajný hovorca Alexander Szabó.

Špecialisti pátrali aj v rómskej osade v Letanovciach, kde zistili, že sliepky podľa informácií ukradli traja miestni. Podozrivé osoby sa následne ku skutku priznali. Ide o 17-ročného Ivana a 18-ročných Štefana a Františka, ktorí farmu v priebehu uplynulého týždňa navštívili až trikrát. Počas troch dní odcudzili 38 brojlerov za viac ako sto eur. Ukradnutú hydinu zjedli so svojimi rodinami. Policajti podozrivé osoby zaistili a predviedli.

Zlodeji úradovali aj v predajni rybárskych potrieb na Varšavskej ulici v Košiciach. Ako agentúru SITA informoval košický policajný hovorca Alexander Szabó, odniesli si množstvo rybárskych navijakov, prútov, signalizátorov záberov, rybárske čižmy, háčiky, silóny, nástrahy, stojan na prúty a termobielizeň. Škody vyčíslili na 3 200 eur.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.