Pilot uniesol etiópske lietadlo pre smrť v rodine

0
410

ADDIS ABEBA 18. februára (WEBNOVINY) — Strýko etiópskeho pilota, ktorý uniesol lietadlo smerujúce do Ríma a pristál v Ženeve, uviedol, že jeho synovec bol rozrušený zo smrti príbuzného. Alemu Asmamaw povedal pre agentúru AP v utorok v telefonickom rozhovore, že 31-ročný druhý pilot Hailemedhin Abera bol v emocionálnom strese po náhlej smrti ďalšieho strýka.

Odporúčame aj:

Kopilot uniesol lietadlo, chcel dostať azyl vo Švajčiarsku

Hailemedhin, ktorý pracoval pre leteckú spoločnosť Ethiopian Airlines päť rokov, sa zamkol v kokpite po tom, ako ho na chvíľu opustil prvý pilot, a lietadlo nasmeroval na Ženevu, kde požiadal o azyl. Ženevský prokurátor Olivier Jornot povedal, že Hailemedhina budú súdiť za únos osôb, za čo mu hrozí trest až 20 rokov väzenia.

V boeingu Ethiopian Airlines smerujúcom z Addis Abeby do Ríma sa nachádzalo približne 200 ľudí, ktorí podľa údajov samotných aerolínií neutrpeli žiadne zranenia. Lietadlo krúžilo nad Ženevou v sprievode armádnych stíhačiek, zatiaľ čo únosca vyjednával so švajčiarskymi úradmi. Pristáť mu povolili až po tom, ako začal hroziť nedostatok paliva.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.