Zimná dovolenka autom? Jedine so strešným boxom alebo nosičom

0
677

Premiestňovanie sa na zimnú dovolenku autom je náročnejšie ako v lete. Váš batožinový priestor nie je nafukovací a vy sa trápite kam s lyžami, snowboardami, zimným oblečením, hračkami pre deti či kozmetikou pre manželku. Vaše trápenie vyrieši strešný box alebo strešný nosič na lyže.

Lyže v aute alebo na streche auta?

V závislosti od možností vášho vozidla a jeho veľkosti môžete lyže či snowboardy prevážať vo vnútri auta. Samozrejme, že táto alternatíva odpadáva, ak je vaša rodina početnejšia. Preprava lyží vo vnútri vozidla je síce najjednoduchším, ale nie najpraktickejším riešením. Prídete takmer o celý priestor vo vnútri auta a hrozí aj riziko poškodenia poťahov či iných častí interiéru. Oveľa rozumnejším a šetrnejším riešením sú nosiče na lyže. Nemusíte sa obávať, že zruinujú vašu peňaženku. Lacnejšie modely stoja zopár eur, za ktoré získate efektívneho pomocníka na prepravu nielen jedného páru lyží. Ak siahnete hlbšie do vrecka, upevníte na nosiče až šesť párov lyží a dokonca aj lyžiarske palice či snowboardy. Nosiče na lyže sa vyrábajú v rôznych prevedeniach. Vďaka tomu si ich môžu kúpiť taktiež majitelia vozidiel, ktoré nemajú na streche priečniky. Sú pre nich určené magnetické nosiče. Kvalitnejšie typy nosičov disponujú premysleným systémom uzamykania, ktorý sa postará o bezpečnosť prepravovaného nákladu.

Hľadáte niečo navyše? Kúpte si strešný box

Majitelia väčších vozidiel s vyššou nosnosťou strechy môžu zabiť dve muchy jednou ranou. Všetky veci potrebné na príjemné strávenie zimnej dovolenky im umožnia prevážať a uskladňovať objemnejšie strešné boxy. Autoboxy sú investíciou, ktorá sa naozaj vyplatí. Do strešných boxov s väčším objemom bez problémov uložíte zjazdové lyžiarky, palice, snowboard a aj zimné oblečenie. Medzi najpredávanejšie patria boxy Thule, ktoré sú spojením priaznivej ceny a vysokej kvality.  Autoboxy nie sú len sezónnou záležitosťou. Využijete ich v lete počas cesty na dovolenku, pri prevoze náradia na záhradu, pri sťahovaní alebo väčších nákupoch. Prepravovaný náklad uložený v strešnom boxe je vždy chránený pred poškodením i odcudzením. Autoboxy, podobne ako nosiče na lyže, vyberajte podľa možností upevnenia na strechu, maximálneho možného zaťaženia strechy auta, objemu boxu, veľkosti, nosnosti a materiálu, z ktorého sú boxy vyrobené.

 

https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/snowboard-does-not-fit-into-car-1627430734