Na čo treba myslieť pri kúpe ojazdeného vozidla?

0
666

Pri kúpe ojazdeného auta ľudia často zabúdajú na postup jednotlivých krokov, ktorý je potrebné dodržať ak sa nechceme ocitnúť v nepríjemnej situácií. Prečítajte si, čo je potrebné dodržať pri kúpe ojazdeného vozidla.

Povinné zmluvné poistenie treba uzatvoriť až po zápise vozidla

Ihneď po predaji vozidla a podpísaní kúpno predajnej zmluvy nový majiteľ vozidla zodpovedá za auto a prípadné škody. Keďže bez povinného zmluvného poistenia nemožno vyraziť na cesty, je potrebné poistenie uzatvoriť okamžite aby me sa vyhli prípadnému finančnému postihu.

V prípade škodovej udalosti bez platného PZP sa totiž suma za spôsobené škody môže vyšplhať poriadne vysoko. Ak teda prevážame vozidlo k novému majiteľovi až po prepise auta, je potrebné mať uzatvorené PZP. Najjednoduchší spôsob je uzatvorenie PZP online, kedy je zmluva nadobúda platnosť okamžite po zaplatení.

Ak ojazdené auto nebudete v blízkej dobe používať, vyraďte ho z registra

Ak ste vozidlo kúpili na náhradné diely alebo ho plánujete využívať až po určitej dobe, je vhodné ho dočasne vyradiť z registra vozidiel. Každé auto, ktoré má platnú EČV a je zapísané v registri musí mať platné PZP poistenie. Nezáleží pritom na tom, či je auto odparkované pred domom, je v servise či v autobazári.

Ak teda s autom neplánujete jazdiť, poistenie neplaťte. Vyraďte ho z registra až kým sa nerozhodnete ho opäť začať používať. Následne si poistenie môžete uzatvoriť online v priebehu pár minút.

Najlacnejšie PZP, ktoré možno uzatvoriť do pár minút stačí použiť online aplikáciu kalkulačka pre porovnanie PZP, ktorá na základe zadaných údajov vypočíta výšku poistenia a vyberie tie najvýhodnejšie ponuky.