Zlatá éra investícií do zlata je tu

0
751

Zlato opäť obstálo, a to aj v tak ťažkej situácii, akou je pandémia COVID-19, a s ňou spojené ekonomické problémy. Odborníci sa tomu nedivia. To preto, že práve v tomto je zlato tak unikátnym.

Dlhodobo platí, že zlato odoláva rôznym krízam – tým ekonomický, politickým a vojenským, a ako sa ukázalo, dokonca aj pandemickým. Obstálo aj teraz, už pri prvej vlne koronavírusovej pandémie. Akciové trhy sa rúcali. Akcie si siahli na svoje dno. Ani nehnuteľnosti už nie sú bezpečnou investíciou, akou bývali. Zlatu sa preto ešte viac verí. Veď počas krízy už dvakrát prekonalo svoju historickú hodnotu a podľa odborníkov to stále neskončilo. Naviac v období neistoty dávajú ľudia prednosť hmatateľným istotám, pred virtuálnym prísľubom. Veď aj peniaze sú dnes už takmer virtuálne. Často od výplaty až do chvíle, čo ich utratíme, vôbec neprejdú našimi rukami.

Premýšľate nad nákupom zlata? Dobrý voľba!

Len pozor! Nie každé zlato sa na investovanie hodí. Neľakajte sa ale, problematika to nie je vôbec zložitá. Možnosti máte dve a vhodné je ich vzájomne kombinovať. Investičné zlato – to sú zlaté investičné zliatky (zlaté tehly) a investičné zlaté mince. Zlaté tehly, ale ani investičné mince so slovenským pôvodom, nezoženiete. Mincovňa Kremnica investičné zlato v podobe zlatých zliatkov nevyrába. Nekúpite ho ani v NBS, teda v národnej banke Slovenska. Preto sa u nás predávajú predovšetkým zlaté tehly švajčiarskych rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P. Pokiaľ ide o investičné zlaté mince, tak to sú rakúske Wiener Philharmoniker, ale aj austrálske „klokany“ či kanadské mince s javorovým listom.

Zvoľte dobrého obchodníka so zlatom

Investičné zlato nakúpite v špecializovanej predajni mincovne na Dunajskej ulici 68, alebo si ho teraz, v čase pandémie, objednajte diskrétne, ako poistenú zásielku na www.slovenske-mince.sk. Zlato sa tak dostane priamo k vám.

„Zlaté mince a zlaté zliatky určené na bezpečnú investíciu do tohto drahého kovu predávame priamo v Bratislave viac ako 9 rokov,“ informuje Soňa Klempová, vedúci predajne. „Za toto obdobie sme si získali dôveru 15 000 zákazníkov, ktorí si u nás pravidelne dopĺňajú svoje súkromné zlaté rezervy. Zlato dovážame priamo zo zahraničia, od dcérskej spoločnosti rakúskej centrálnej banky. Klienti tak majú istotu pôvodu a rýdzosti.“