Zakladáte spoločnosť? Skúste externú firmu

0
725

 

Rozhodli ste sa založiť si firmu? Mať dobrý nápad však nestačí, je to podobné, ako so športovcami – iba 20 % je talent, zvyšných 80 % úspechu je tvrdá drina, makanie na sebe a neustále posúvanie sa. Chcete uspieť v podnikaní? Čaká vás toto isté, iná cesta nevedie – robte veci s nadšením, nikdy nešetrite na zákazníkovi a neustále inovujte. To je základ. Už dlhšie sa pohrávate s tým, že by ste založili svoj vlastný biznis, no odrádza vás komplikované založenie firmy?

Stačí pár podpisov a urobia to za vás

Bojíte sa byrokracie, dvoch týždňov behania po úradoch a nekonečného vypĺňania formulárov? Skúste zakladanie spoločnosti externou firmou, ktorá vám presne podľa vašich požiadaviek založí akciovku či eseročku. Vďaka tomu budete môcť tie dva týždne využiť oveľa efektívnejšie – oslovovaním potencionálnych zákazníkov, stretnutiami s obchodnými partnermi alebo jednoducho strávite viac času so svojou rodinou. Pretože, keď už začnete podnikať, toho času budete mať pomenej.

Je pre vás kancelária nutnosťou?

Každý podnikateľ potrebuje sídlo spoločnosti, no čo už potrebuje menej je kancelária, keď vie, že bude pracovať z domu alebo v teréne. Ale aj tak si ju musí prenajať, prečo? Pretože nemá žiadnu nehnuteľnosť, na ktorú by si sídlo spoločnosti zapísal, a tak si prenajme kanceláriu, aby získal adresu ako registračné sídlo do ORSR. Ako neplatiť zbytočne stovky mesačne? Zabudnite na kancelárske priestory, prenajmite si virtuálne sídlo, získajte adresu a plaťte iba 11 € mesačne.

Podnikanie nevyšlo?

Nie každý prvý pokus môže skončiť úspechom, preto nie je žiadnou katastrofou, keď ste neuspeli. Dôležité je, aby ste sa poučili z chýb. Chcete sa zbaviť svojej firmy? Ak nemá žiadne dlhy, je pre vás predaj spoločnosti ideálny. Prečo? Pretože nemusíte riešiť komplikovanú a hlavne dlhotrvajúcu likvidáciu spoločnosti a ešte aj niečo zarobíte. Rozhodne je to výhodnejšie, ako mať neaktívnu spoločnosť, za ktorú na daňových licenciách zaplatíte ročne od 480 do 960 €. Lebo aj takéto poplatky musíte na Slovensku platiť.

 

Foto: © ra2 studio / Dollar Photo Club