Začína sa proces s podozrivými v prípade drámy v Nairobi

0
383

NAIROBI 15. januára (WEBNOVINY) – Štyria muži podozriví z pomáhania militantom napojeným na al-Kájdu pri uskutočňovaní krvavého útoku na nákupné stredisko Westgate v Nairobi sa v stredu postavili pred súd.

Mohamed Ahmed Abdi, Liban Abdullah Omar, Hussein Hassan a Adan Mohamed Ibrahim sú obvinení z podpory a ubytovania útočníkov, ktorí v septembri zabili 67 ľudí.

Prokuatúra tvrdí, že na základe kenských zákonov spáchali teroristický čin a navyše používali falošné dokumenty. Podozriví obvinenia odmietajú.

Obrazom: Rukojemnícka dráma v Nairobi

Do nákupného strediska Westgate na okraji Nairobi sa 21. septembra zmocnili štyria ozbrojenci. Podľa polície všetci počas štvordňovej drámy zahynuli. Presný počet obetí masakry dodnes nie je známy a podľa údajov kenského Červeného kríža zostáva okolo 20 ľudí nezvestných.

Budovy centra sú totiž po útoku a oslobodzovacej operácii zničené a pod sutinami by sa tak mohli nachádzať ďalšie telá. K masakre sa prihlásila somálska islamistická organizácia aš-Šabáb, ktorá ju označila za pomstu za kenskú intervenciu v Somálsku.

Odporúčame:

Z masakry v obchodnom centre obvinili štyroch Somálcov

Nóra spájajú so zabíjaním v Keni, preveruje ho tajná služba

Britská útočníčka z Kene mala falošný juhoafrický pas

Dráma v Nairobi sa skončila po prestrelke s armádou

Na obchodné centrum v Keni zaútočili somálski teroristi

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.