Woody Guthrie je nominovaný na Bad Sex in Fiction Award

0
514

BRATISLAVA 8. novembra (WEBNOVINY) – Zosnulý americký folkový spevák Woody Guthrie je nominovaný na Bad Sex in Fiction Award.

Hudobník sa o to zaslúžil jeho doteraz jedinou známou knihou House of Earth, ktorú napísal v roku 1947, ale vyšla až tento rok s podporou a predhovorom Johnnyho Deppa.

O cenu za najhorší opis sexu vo fiktívnom literárnom diele sa uchádzajú aj Susan Choi – My Education (2013), Rupert Thomson – Secrecy (2013), Jonathan Grimwood – The Last Banquet (2013), William Nicholson – Motherland (2013), Manil Suri – The City of Devi (2013), Éric Reinhardt – Le systeme Victoria (2011) a Matthew Reynolds – The World Was All Before Them (2013).

Víťaza 21. ročníka súťaže, ktorú od roku 1993 každoročne vyhlasuje magazín Literary Review, oznámia na slávnostnom podujatí 3. decembra v Londýne.

Woodrow Wilson Guthrie sa narodil 14. júla 1912 v meste Okemah. Je autorom viacerých politicky orientovaných piesní, ale aj skladieb pre deti či balád.

Na konte má množstvo albumov. Jeho najznámejšou piesňou je skladba This Land Is Your Land, ktorú nahral v roku 1944. Guthrieho označujú za svoj vzor umelci ako Bob Dylan, Bruce Springsteen či Pete Seeger.

Zomrel 3. októbra 1967 vo veku 55 rokov v dôsledku Huntingtonovej choroby. Počas života mal tri manželky a osem detí. Jeho synom je aj folkový hudobník Arlo Guthrie.

Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.co.uk.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.