Vyskúšajte pečenie bez váženia. Kuchynský robot to zvládne za vás

0
960
Vyskúšajte pečenie bez váženia. Kuchynský robot to zvládne za vás
Vyskúšajte pečenie bez váženia. Kuchynský robot to zvládne za vás

Pečiete pravidelne? A ak nepečiete, prečo? Mnohí si bez vlastnoručne pripraveného koláčika nevedia predstaviť víkend. Iných už len predstava rôznych misiek, mixérov a varešiek rozhádzaných po celej kuchyni privádza do zúfalstva a radšej zamieria do najbližšej cukrárne. Riady treba potom samozrejme poumývať a vy strávite v kuchyni viac času, ako by ste chceli?

Ak je naozaj toto dôvod, prečo sa pečeniu bránite, prečítajte si, ako piecť jednoduchšie. Bez využitia množstva nádob a niekoľkých kuchynských spotrebičov. Stačí, ak použijete len jeden špičkový kuchynský robot, v ktorom vymiešate a zároveň aj odvážite všetky suroviny potrebné na dokonalý koláčik pre vašu rodinu.

Zbavte sa neporiadku so zabudovanou váhou

Koľko nádob zašpiníte, kým vymiešate cesto na váš obľúbený dezert? Suroviny musíte najskôr odvážiť každú zvlášť, potom vložiť do misky, v ktorej vymiešate cesto. Ten počet by sa podľa náročnosti receptu mohol vyšplhať aj na číslo väčšie ako päť.

Predstavte si ale pečenie, pri ktorom použijete len jeden kuchynský robot, ktorý vám cesto dokonale vymieša a zároveň odváži všetky suroviny za pomoci integrovanej váhy. Toto všetko dokáže kuchynský robot Kenwood Titanium Chef Baker XL.

„Pečenie ma baví, ale keď si predstavím tú kopu špinavého riadu radšej kúpim celej rodine zákusok v cukrárni. V kuchyni by som strávila veľa času, ktorý radšej využijem inak. Ocenila by som kuchynského pomocníka, ktorý by mi pečenie uľahčil, spríjemnil a zjednodušil.“ (Jana, Prievidza)

Kuchynský robot Kenwood vám zaručí ničím nerušené a ľahšie pečenie. Má zabudovanú váhu EasyWeigh™, ktorá umožňuje váženie surovín priamo v mise. Ušetríte si tak čas a zbavíte sa neporiadku. Prísady si môžete dokonca vážiť priamo v nástavcoch príslušenstva, ako je mixér, food processor..

Kuchynský robot je multifunkčný spotrebič, ktorý vám uľahčí prácu a ušetrí čas. Môžete ho využiť takmer pri každej činnosti v kuchyni, pretože má bohaté príslušenstvo, vďaka ktorému už iné domáce spotrebiče nebudete potrebovať. Ľahko nahradí rôzne mixéry potrebné pri pečení, odšťavovač, mlynček na mäso či krájač zeleniny. Kuchynský robot Kenwood zastúpi vo vašej kuchyni dokonca aj váhu. Všetky suroviny si tam môžete pripraviť naraz, vymiešať do jemného cesta a upiecť ten najlepší koláčik na nedeľné popoludnie.

Dve misky stačia na všetko

Pred výberom toho správneho modelu kuchynského robota si dobre zvážte aj veľkosť misy. Tento parameter určite nepodceňte. Veľkosť misy sa odvíja od počtu osôb v domácnosti, pre ktorých pravidelne pripravujete jedlo či pečiete. Pri výbere sa odporúča dodržať pomer 1 liter na osobu.

„Pečiem veľmi rada a často. Môjmu starému kuchynskému robotu však vždy chýbala jedna miska navyše. Keď som napríklad potrebovala zvlášť vyšľahať sneh z bielkov do cesta, musela som použiť iný mixér. Bolo to zdĺhavé a nepraktické. Teraz mám dve misky, ktoré perfektne pasujú do robota a pečenie mi ide ako po masle.“ (Mária, Senec)

Ak má vaša rodina 4 – 5 členov ideálne vám poslúžia do seba zapadajúce misy DuoBowl™ od Kenwood. Majú veľkosť 5 a 7 litrov. Takže ich využijete na bežné použitie, ale aj v prípade, že očakávate návštevu a budete hostiť viac osôb. Obe perfektne pasujú do kuchynského robota vďaka čomu je manipulácia s nimi rýchla a bezstarostná.

Misy sú zhotovené z nerezovej ocele, takže ich pokojne môžete vložiť do umývačky riadu. Kvalitný materiál predlžuje životnosť kuchynského robota a zároveň je odolnejší voči poškriabaniu. Plastové misy sa okrem toho môžu časom nepekne zafarbiť od surovín, nerezové však zostanú stále ako nové.

Najľahšie pridávanie surovín

Veľkou výhodou, ktorú majú kuchynské roboty je sklopné rameno, ktoré neuberá miesto z celového objemu misy. Rameno môžete navyše jednoducho ovládať a pridávať tak prísady do cesta alebo zmesi. Nemusíte neustále vypínať a odkladať mixér, keď potrebuje napríklad pridať vajíčka alebo prisypať múku. Len jednoducho stlačíte tlačidlo, nasypete suroviny do misky a kuchynský robot mieša ďalej. Pečenie alebo príprava jedla je tak omnoho jednoduchšia.

„Pri pečení ma vždy hnevalo, že vždy keď som potrebovala pridať do cesta ďalšiu prísadu, musela som vypnúť mixér a odložiť ho nabok. Narobila som tak okolo seba veľa neporiadku a príprava cesta mi trvala dlho. S novým kuchynským robotom sa o nič také nestarám. Občas pridávam suroviny priamo počas miešania cesta.“ (Ivana, Púchov)

Sklopné rameno LightLift kuchynských robotov Kenwood je navyše jednoducho ovládateľné. Nepotrebujete vynaložiť žiadnu veľkú silu. Zvládnete to odklopiť jednou rukou, druhou vsypete potrebné suroviny, zaklopíte a môžete pokračovať v príprave cesta. Zaberie to len pár sekúnd.

Svoj kuchynský robot Kenwood si dokonca môžete prispôsobiť tak, aby ladil s ostatnými spotrebičmi alebo štýlom vašej kuchyne. Pomocou vymeniteľných krytov PopTop, ktoré sú dostupné až v 8 farebných prevedeniach. Všetk kryty sú navrhnuté tak, aby presne sedeli na váš kuchynský robot Kenwood. Jednoduchou výmenou vrchnej časti robota tak získate úplne nový spotrebič. Vymeniť ho môžete kedykoľvek podľa vášho vkusu a nálady.

Kuchynské roboty Kenwood sú vybavené motorom s výkonom až 1200W, takže zvládnu pripraviť akýkoľvek typ cesta alebo pomixovať aj tie najtvrdšie suroviny. Teraz navyše získate na motor predĺženú záruku až 10 rokov, ktorá je poskytovaná nad rámec zákonnej lehoty. Neváhajte a spríjemnite si pečenie s kuchynským robotom.