Kupujete detský turistický nosič? Čo by mu nemalo chýbať

0
976
Kupujete detský turistický nosič? Čo by mu nemalo chýbať
Kupujete detský turistický nosič? Čo by mu nemalo chýbať

Rodiny s malými deťmi musia využívať desiatky pomôcok, ktoré im uľahčia starostlivosť o dieťa alebo im umožnia robiť všetky aktivity bez obmedzení. Medzi takéto pomôcky patria turistické nosiče pre malé deti. Vďaka nosiču sa môžete vybrať na dlhšiu túru bez toho, aby ste stratili kontakt s dieťaťom a bez straty komfortu pre vás i pre malého drobca.

Bezpečnosť a správna poloha dieťaťa

Chcete sa vybrať na turistiku s dieťaťom? Iste zabalíte milión potrebných drobností do automobilu, pripevníte na vozidlo strešné boxy a bicykle pevne uchopia nosiče bicyklov na ťažné. Mať všetky drobnosti po ruke je skvelá vec. Počas samotnej turistiky však budete potrebovať detský nosič, ktorý bude pre dieťa bezpečný. Bezpečný nielen z pohľadu toho, že by dieťa mohlo vypadnúť. Bezpečný musí byť aj pre správne sedenie a vývin dieťaťa. Na turistiku nie sú absolútne vhodné rôzne šatky a obyčajné nosiče, ktoré vám stačia na prechádzke po meste, ale nie na niekoľkohodinovej túre. Nosiče totiž môžete použiť už v období, kedy vaše dieťa dokáže samostatne sedieť, a preto musíte dbať na jeho polohou v nosiči.

Poloha dieťaťa

Dostatočnú oporu musí mať dieťa v oblasti chrbta, krčnej chrbtice a nezabudnite ani na podperu nôh. Zamerajte sa ergonomické nosiče s opierkou na hlavu a zadnou časťou v tvare písmena C. Opierky na nohy držia dieťa v pevnej polohe. Počas nosenia musíte mať vždy pocit, že je dieťa v nosiči pevne usadené a žiadna časť tela sa mu nehýbe sem a tam.

Bezpečnosť

Samozrejme, že nosiče pre deti musia disponovať bezpečnostnými popruhmi. Zamerajte sa na šírku popruhov a ich polstrovanie, aby dieťa neomieľali. Zapínanie bezpečnostného systému by malo mať aspoň tri body a musí byť zabezpečené proti odopnutiu dieťaťom. Nikdy si nezabudnite so sebou zobrať aj striešku a pláštenku na ochranu proti slnku či dažďu. Bezpečie dieťaťa budete môcť sledovať vďaka malému zrkadielku umiestnenému v bedrovom páse.

Nosnosť a váha nosiča

Detské turistické nosiče využijete naozaj dlhý čas. Najpevnejšie modely majú nosnosť až 22 kg. Uvedomte si, že táto váha znamená zaťaženie pre toho, kto bude nosič niesť. Preto si vyberte ľahšie, ale pevnejšie modely nosiča. Rovnomerné rozloženie váhy záťaže umožňujú nastaviteľné, dostatočne široké bedrové a hrudné popruhy. Vyberajte si z nosičov vyrobených z priedušných materiálov, aby ste umožnili vášmu chrbtu dýchať.